Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Egemen Bağış: Aileler çocuklarına iyi bir eğitim vermeli

  AA
  19 Eylül 2013 - 17:27Son Güncelleme : 19 Eylül 2013 - 17:32

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, eğitim yatırımının önemine değinerek, ailelerin çocuklarına bırakabilecekleri en önemli şeyin iyi bir eğitim olduğunu söyledi.

  Özel bir okulun açılış törenine katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış eğitime yapılan yatırımların önemine değindi. Bakana Bağış,” Ailelerin çocuklarına bırakabilecekleri en önemli şey iyi bir eğitimdir” dedi. Bağış, eğitimde birçok yeniliğin yanında, adaletsiz uygulamalara da son verildiğini aktararak, eski katsayı uygulamasına değindi.

  Türkiye'deki diğer adaletsizliklerin de zamanla ortadan kaldırılacağını dile getiren Bağış, şöyle devam etti:
  "Başbakanımız yeni bir demokrasi paketini daha açıklıyor. O paketin içeriği ben inanıyorum ki milletimizi sevindirecek. İnsanımız, 'Ben de bu ülkenin eşit vatandaşıyım. Benim inancım, benim ana dilim, farklı görüşlerim ve yaşam tarzım, devletin beni ötekileştirmesine izin vermeyecek' diyecek. Bu yüzden çok umutluyum."

  Gaziosmanpaşa'daki Özel Şafak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi'nin açılışında konuşan Bakan Bağış, ilk emri "Oku" diyen bir dinin peygamberinin ümmeti olduklarını anımsatarak, "Onun için bizim eğitimi göz ardı etme lüksümüz yoktur" diye konuştu.

  Bazı kesimlerin eski günlere özlem duyabileceğini anlatan Bağış, bu düşünceye sahip olanlara "acil şifalar" dileyerek, açılışı yapılan okuldan mezun olacak öğrencilerin, o kişileri tedavi etmede mahir olacaklarını söyledi.

  Okulun açılışını yapan Bağış, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı