İZMİR HABERLERİ

Egeli turizmciler Alman tur operatörlerini ağırlayacak

DHA
28.04.2017 - 11:52Son Güncelleme :
DHA

EGELİ turizmciler, en önemli hedef pazarlardan biri olan ve 2012 yılından beri gerileme gösteren Alman pazarından gelen turist sayısını artırmak amacıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da desteğiyle, Mayıs ayının ilk haftasında Almanya'dan gelecek tur operatörlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, İzmir'in tanıtımı için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Sun Express işbirliğiyle Alman tur operatörlerine yönelik tanıtım atağı başlattıklarını belirten İşler, "İzmir'in en önemli hedef pazarlarından biri olan Almanya'dan sezon öncesi 44 tur operatörünü İzmir'de ağırlayacağız. Almanya'nın saygın kuruluşlarında görevli, yönetici konumundaki tur operatörlerine İzmir'in modern ve özgürlükçü yaşam biçimini anlatacağız. Amacımız Alman pazarında 2012 yılındaki, hiç olmazsa 2015 rakamlarını yeniden yakalamak" dedi.

Mehmet İşler, İzmir'in 2012 yılında 359 bin 687, 2013 yılında  357 bin 303, 2014 yılında 338 bin 779, 2015 yılında 348 bin 43, 2016 yılında 267 bin 859 Alman turist ağırladığını hatırlattı. 2016'da daha sert bir düşüş yaşayan pazarda yüzde 23 gerilemeyle 80 bin 100 turist kaybedildiğini söyleyen İşler, "Bu kaybın telafisi için çaba harcamamız gerekiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle İzmir'e gelecek Alman tur operatörlerine kent merkezindeki renkli ve modern yaşam biçimini, kültürel değerlerimizi, Kemeraltı çarşımızı, Kordon'u, yöresel lezzetlerimizi anlatacağız. Onlara kısa ama etkili bir İzmir tanıtımı yapacağız. Gelen konuklar İzmir'in yanı sıra Efes ve Çeşme'yi görecek, modern tesislerimizde konaklayacak. Almanya'dan gelecek turistin tatil kararları için etkili bir tanıtım olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Egeli turizmciler Alman tur operatörlerini ağırlayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 11 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Egeli turizmciler Alman tur operatörlerini ağırlayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı