İZMİR HABERLERİ

EGEKOBİDER'de yeni yönetim iş başında

DHA
13.06.2017 - 13:09Son Güncelleme :
DHA

EGEKOBİDER Kurucu Genel Başkanı Fettah Güventürk, yapılan genel kurul ile görevi Seyitler Kimya Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Halil Karakaya'ya devretti.

13 yıl önce İzmir'de birçok sanayicinin önderliği ile, KOBİ'lerin sorunlarına çözüm bulmak, farklı platformlarda sorunlarını dile getirmek için kurulan EGEKOBİDER'de başkan Fettah Güventürk, genel kurulda bayrağı yeni yönetime devretti. Kurucu Başkan Fettah Güventürk'ün dernek içinde danışma kurulu üyesi olarak görev yapacağı yeni yönetim kurulu vakit kaybetmeden projeler üretmeye başladı.

KOBİ'lerin temel sorunlarından bir tanesinin büyük ölçekli şirketlerle rekabetin yanında üretim ve yönetim kalitesi olarak eksiklikleri olduğunu vurgulayan Başkan Halil Karakaya, "Bu konularda KOBİ'lere ortak akıl ile farklı yollar sunacağız. Bir soruna tek başıma, kendi vizyonum ve bilgi becerimle, sınırlı çözüm üretebilirim. Ama 50-100 üyeyi bir ortak platformda buluşturabilirsek, o sayıda genel müdürü, pazarlama, üretim müdürü olur. Sorunu veya çözümü birbirimizle paylaşabilmeliyiz. Ortak aklı kullanmak en büyük hedefimiz" diye konuştu.

ÜYELER ARASI TİCARET

Ayrıca üyeler arası ticaretin başlatılması gerektiğini belirten Karakaya, "Üyelerimiz arasında hemen hemen hiç ticaret yok. İçimizde hepimizin hizmet veya ürün alımı yaptığı hukukçu da var, mali müşavir de var, sigortacı da var, üretici de var. Hatta benim yöneticisi olduğum şirketin teknik anlamda ihtiyacı olan bazı malzemeleri üreten ve satan da var. Neden ben bunları dışardan alayım. Kendi içimizde ticareti canlandırmalıyız. İnternet sitemizi üyelerimizin aktif olarak katılacakları bir platform haline getirerek KOBİSİRİ adı altında bir uygulama ile yaşadığımız sorunlara ortak akıl ile çözüm bulacağız" dedi.

İŞBİRLİĞİ ŞİRKETİ GELİYOR

Ortak akıl ve üyeler arası ticaretin dışında bir önemli projelerinin daha olduğunu vurgulayan Karakaya, üyeler arasında bulunmayan mal ve hizmetleri üyeler adına dışardan temin edecek olan bir şirket kuracaklarını ifade etti. Üyelerin sermaye koymasına gerek kalmadan, teşviklerle kurulacak olan yeni şirketin adının da EGEKOBİDER İşibirliği Güçbirliği Sanayi Ticaret A.Ş. olacağını söyleyen Karakaya, "Yönetimin üzerinde çalıştığı projelerin başında da bu şirket geliyor. İzmir'de ve Ege'de başarısız olmuş birçok iş birliği, güç birliği projeleri maalesef var. Neden olmamış, hataları nerelerde yaptılar, inceleyip o hatalara düşmeden, bünyemizdeki şirketlerin ihtiyacı olan mal ve hizmetleri üyeler adına uygun şartlarda temin edecek olan bu şirketi de en kısa zamanda kuracağız" diye konuştu.

EGEKOBİDER'in yeni yönetimi Halil Karakaya başkanlığında Mehmet Demir, Sami Arslan, Şentürk Apaydın, Kemal Yanık, Mehmet Hepzarif, Ahmet Gökmen, Sedef Üstüner, Efe Göktoğan'dan oluştu.

AİZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde EGEKOBİDER'de yeni yönetim iş başında haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı