Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ege'de şiddetli deprem

  Hürriyet Haber
  08 Ocak 2013 - 16:23Son Güncelleme : 08 Ocak 2013 - 18:21

  Ege Denizi Saros Körfezi açıklarında saat 16:16'da 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Çanakkale, İstanbul ve İzmir'de şiddetli şekilde hissedildi. Deprem nedeniyle Ege Bölgesi'nde yer yer telefon kesintileri yaşandı. 46 dakika içinde en büyüğü 3.7, en küçüğü 3.1 büyüklüklerinde 9 artçı sarsıntı oldu.

  Egede şiddetli deprem Egede şiddetli deprem
  İŞTE DEPREM ANI MARMARA VE EGE’DE TELEFONLAR KİLİTLENDİ ŞU AN BAYAĞI TIRSMIŞ DURUMDAYIM

  MARMARA VE EGE'DE HİSSEDİLEN DEPREM PANİK YARATTI / FOTO GALERİ

  Büyüklüğü 6,2 olarak ölçülen şiddetli deprem Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklama göre deprem Ege Denizi'nde Çanakkale'nin 80-100 km açığında meydana geldi. Saat 16.16'da meydana gelen deprem özellikle Ege Bölgesi'nde oldukça şiddetli olarak hissedildi. İzmir ve Çanakkale'de paniğe kapılan vatandaşlar ev ve işyerlerinden uzaklaştı. Deprem ayrıca İstanbul, Edirne, Tekirdağ, İzmir, Bursa, Eskişehir, Kütahya ve Çanakkale'de de hissedildi.

  9 ARTÇI SARSINTI OLDU

  Ege Denizi Saros Körfezi açıklarında, meydana gelen 6.2 büyüklüğünde depremin ardından 46 dakika içinde en büyüğü 3.7, en küçüğü 3.1 büyüklüklerinde 9 artçı sarsıntı oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasatanesi Deprem Araştırmaları Enstitüsü verilerine göre 16.28’de meydana gelen 3.3 büyüklüğündeki ilk artçının ardından ardından, 16.32’de 3.7, 16.34’de 3.4, 16.37’de 3.1, 16.56’da 3.7, 16.58’de 3.6, 17.00’de 3.5, 17.02’de 3.0’lık sarsıntılar meydana geldi.

  Egede şiddetli deprem DEPREM UZMANLARI hurriyet.com.tr’ye KONUŞTU
  ÖNCÜ MÜ ARTÇI MI


  ATİNA VE BATI TRAKYA'DA DA HİSSEDİLDİ

  Ege'de meydana gelen 6,2 büyüklüğündeki deprem, Yunanistan'ın başkenti Atina'da ve Batı Trakya'da da hissedildi. Sarsıntı, Atina'da daha çok deniz kıyısına yakın bölgeler olan Falliron ve Sunyo bölgelerinde hissedilirken, Gümülcine'de depremi hisseden bazı vatandaşlar yollara çıktı.

  Deprem nedeniyle ülkenin bazı bölümlerinde telefon hatlarında ve internet ağlarında kısa süreli kesintiler yaşandığı bildirildi. Yunan medyası, saat 16,16'da meydana gelen depremin büyüklüğünü 5,9 olarak duyurdu.

  Egede şiddetli deprem ”BU YAŞIMA GELDİM…”
  OTURDUĞUM KOLTUK BİNAYLA BİRLİKTE…

  Televizyonlar, Ege'nin büyük bölümünde şiddetle hissedilen depremin merkez üssünün Limni Adası ile Bozcaada arasında 29 kilometre derinlikte denizde bulunduğunu belirttikleri haberlerde, depremle ilgili şu ana kadar ölü, ya da yaralı bildirilmediğini kaydetti. Jeodinamik Enstitüsü profesörlerinden Konstandinos Makropulos, bölgede daha önce de buna benzer sarsıntılar meydana geldiğini belirterek, endişe edilecek bir durum olmadığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı