İZMİR HABERLERİ

EGEÇEM'e yoğun ilgi

DHA
26.06.2017 - 11:23Son Güncelleme :
DHA

OYUN tasarımından, matematik ve fen bilimlerine, danstan, duygusal zekâya, sağlıktan sanat ve tarihe kadar düzenlediği pek çok alandaki eğitimleriyle üniversiteyi çocuklar için ulaşılabilir, bilimi ve öğrenmeyi de eğlenceli ve keyifli kılan Ege Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, (EGEÇEM) bu yıl da çocukların ve ailelerin tercihi oldu.

2012 yılından bu yana yaklaşık 500 çocuğa fen ve matematik, sanat, tarih, kişisel gelişim ve sağlık alanlarında eğitim veren EGEÇEM, üniversiteyi çocuklar için ulaşılabilir, bilimi de eğlenceli ve keyifli kılıyor. 6-18 yaş aralığındaki çocukların ortalama 10 kişilik sınıflarda eğitim aldığı EGEÇEM, “Yaşamın Yapı Taşları", “Çilekten DNA Eldesi", “Duygusal Zekâ", “Antik Çağda Çocuk Olmak", “Küçük Ressamın Portresi", “Hareket ve Dans", “Böcek Bilimci Çocuklar", “Yıldızlar Ne Kadar Büyük?", “Stop Motion Animasyon Film Atölyesi" gibi eğitimleri ile yaz dönemi için aileler ve çocuklar tarafından tercih ediliyor. EGEÇEM Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Zeynep Cihangir Çankaya, “Çocukların akranları ve öğretim üyeleri ile bir araya geldiği eğitimler, zihinlerinde üniversite, bilim, öğrenme gibi kavramlar hakkında erken yaşlarda olumlu ve gerçekçi bir şema oluşturuyor, onların ufuklarını genişletiyor, kendilerine ve dünyaya eleştirel ve yaratıcı bir biçimde bakmalarını sağlıyor. Bu sayede öğrenmenin zorunlu değil geliştirici ve eğlenceli olduğunu deneyimleyerek ertesi yıl tekrar gelmek istiyorlar" diye konuştu. Doç. Dr. Çankaya, eğitimlerin yaz dönemi ve sömestre tatilinde yoğunlaştığını ancak talep edilmesi halinde istenen zaman aralığında da eğitimler düzenlenebileceğini söyledi.

HER YIL YENİ EĞİTİMLER EKLENİYOR

Ailelerin eğitim programlarını www.egecem.ege.edu.tr adresinden inceleyerek çocukları için günlük ya da süreli kurslardan 2 haftalık bir program oluşturabileceklerini belirten Doç. Dr. Çankaya, “Code.org ile oyunumu tasarlıyorumö, “Scratch ile oyunumu tasarlıyorumö, “İşaret diliö, “Öykülerle temel ekonomi okuryazarlığı", “Beynin işlevsel anatomisi", “Monotip ve Kolografi baskı uygulamaları" gibi eğitimlerin bu sene programa eklendiği bilgisini aktardı. Çankaya, internet üzerinden eğitim başvurularının yapılabiliyor olmasının aileler için büyük kolaylık olduğunu sözlerine ekledi.

TALEBE GÖRE EĞİTİM

EGEÇEM'in talep edilmesi halinde okul ve öğrenci gruplarına özel eğitim programları da düzenlediğini hatırlatan Zeynep Cihangir Çankaya, “Ege Üniversitesi'nin geniş eğitim yelpazesi içinde çocuklarımız için çeşitli eğitimler planlama konusunda akademisyenlerimizin büyük desteğini alıyoruz" dedi. Çankaya, EGEÇEM'de TÜBİTAK ve Bilimsel Araştırma Projeleri kapsamında da eğitimler verildiğini söyledi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde EGEÇEM'e yoğun ilgi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı