Egebank soruşturması yine Bayraktar'a dönüyor

Hürriyet Haber
02.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Egebank soruşturması kapsamında Ankara DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel'in talimatıyla gözaltına alınan ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan bankanın eski sahibi Hüseyin Bayraktar hakkında, İstanbul DGM tarafından soruşturma başlatıldı.

Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu'na devredilen Egebank'ın yeni yönetimi, dün, İstanbul DGM'ye gönderdiği müfettişlerin soruşturma dosyalarıyla birlikte Hüseyin Bayraktar ve bankanın eski yönetim kurulu üyeleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Egebank soruşturmasını yürüten DGM Cumhuriyet Savcısı Ercan Cengiz, Hüseyin Bayraktar'ın da içinde bulunduğu sanıklar hakkında, çete kurarak bankanın içinin boşaltılması ve usulsüz kredi verilmesi ile ilgili olarak soruşturma başlattı.

Geçtiğimiz ay, Ankara DGM Savcısı Nuh Mete Yüksel'in talimatıyla gözaltına alınan Hüseyin Bayraktar, Murat Demirel'e 40 milyon dolar kredi verilmesiyle ilgili sorgulanmıştı. Bayraktar'la birlikte bankanın eski Genel Müdür Yardımcısı Ali Ertunç Yalçın, eski yönetim kurulu üyeleri ve yöneticileri Ayhan Apak, Aydın Dündar, Tuğrul Aladağ, Abdüllatif Yolduz, Mehmet Karakaş ve Cemal Birol Meral gözaltına alınmıştı. Bayraktar, savcı Nuh Mete Yüksel'in sorgulamasının ardından mahkemeye sevk edilmiş, ancak serbest bırakılmıştı.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı