Ege Haberleri

  Zorlu kardeşler anlaşıyor

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  11.05.2011 - 22:21 | Son Güncelleme:

  Mazhar Zorlu Holding’in varislerinden Kemal ve Nafiz Zorlu kardeşler arasındaki anlaşmazlık, 5 Temmuz’da genel kurul kararı alınmasıyla, sonlanma aşamasına geldi.

  Nafiz Zorlu daha örnce basın toplantısı düzenlemiş, borç ödemeleriyle ilgili centilmenlik anlaşmasını hatırlatarak, holdingi genel kurula çağırmış, kendisinde kalan şirket ve gayrimenkullerin icradan satıldığını, tek taraflı zarara uğradığını belirtmişti.Nafiz Zorlu, ağabeyinin İş Bankası’na borçların çözümüne çalıştığını belirterek, “Finans modeli üzerine çalışıyorlar. Biz de bu çabalara destek olmak anlamında yol yaratmaya çalışıyoruz. Borcu ödemekle ilgili bir ilerleme olursa, şirket yönetimine dönmeyebiliriz. Bizim temenimiz meselenin 5 Temmuz’dan önce çözülmesi ve diyaloğun devamıdır” dedi.

  Tüm sorunlar çözüldü

  Kemal Zorlu ise halka açık bir şirket olduklarını hatırlatarak, kesin bir anlaşma olmadan bilgi veremeyeceklerini açıkladı, “Ancak, İş Bankası ile problemin en kısa sürede çözümü konusunda bir neticeye varacağımıza inanıyorum” diye konuştu. Kemal Zorlu, kardeşiyle tüm sorunları çözdüklerini ifade ederek, “Nafiz ile hukuki, ticari, ailevi her konuda anlaştık. Bir sıkıntı yok” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı