Ege Haberleri

  Zorla bağış iddiası

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  25.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eğitim-Sen Manisa Şube Başkanı Recep Varlıakman, yaklaşık 90 velinin kendilerine başvurarak, bazı okullarda zorla para toplanmasından şikayetçi olduklarını söyledi.

  TÜRK Eğitim-Sen Manisa Şubesi, yaklaşık 90 velinin kendilerine başvurarak, okul idarecilerinin öğrencilerden zorla para topladığını iddia ettiklerini bildirdi. Şube Başkanı Recep Varlıakman, istenilen paralar verilmediği takdirde öğrencilerin okul idarecileri tarafından arkadaşlarının önünde rencide edildiğini öne sürdü. Varlıakman, uygulamanın öğretmenleri de “tahsildar” durumuna düşürdüğünü kaydederek, zorla para toplanmasının velilerin psikolojisini bozduğunu belirtti. Varlıakman, “Okullardaki bu para trafiği veliler açısından, maddi sıkıntının yanında pek çok olumsuzluğu bereberinde getiriyor. Okul-veli işbirliği sadece bu parasal ilişki düzeyine çekildiği için veliler, veli toplantılarına dahi katılmak istemiyor” dedi.

  Şikayetçiler bize gelsin

  Manisa İl Milli Eğitim Müdür Vekili Aziz Ersoy ise merkez ve ilçelerde hiçbir okul idarecisinin öğrenci velilerinden para istemesinin yasal olmadığını belirterek, “Kim şikayetçiyse gelsin bize biz gerekeni yaparız. Ancak sendikaya gitmelerini anlamadık. Bize şikayet konusunda gelen olmadı. Geçtiğimiz aylarda gelenler oldu ve gereken yapıldı. Kimse bağış adı altında zorla velilerden para toplayamaz. Toplayanı da yakarım. Bizim karşımıza geçip hayal ürünü konuşmasınlar. Belgelerle gelsinler” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı