Ege Haberleri

  Ziraat mühendisi borcu yüzünden esrar satarmış

  Gökhan YALKALK - Yaşar CEYLAN / TORBALI, (DHA)
  27.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Torbalı İlçesi’nde, alıcı gibi davranan jandarmaya uyuşturucu satmak için randevulaşan mühendis suçüstü yakalandı, 500 bin TL ödemek için bu işe girdiğini iddia etti.

  TORBALI İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Konya’dan ilçede pazarlanmak üzere uyuşturucu getirileceğini öğrendi. Bunun üzerine jandarma, Ziraat Mühendisi G.K.’yi (35) iki hafta izledi. Teknik izleme sonucu G.K.’nin Çaşbaşı Mahallesi’ndeki evindeki uyuşturucuları Alpkent Mahallesi’nde kiraladığı bir başkasına götürdüğü belirlendi.

  Bunun üzerine alıcı gibi davranan jandarma görevlileri G.K. ile bağlantıya geçti. G.K.’deki 30 kilo esrarı 45 bin TL’ye almak için pazarlık yapıldı, evde buluşmak üzere randevu verildi. İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin de katımılıyla Alpkent Mahallesi’ndeki eve giden görevliler, alışverişin gerçekleşeceği sırada gerçek kimliklerini açıklayıp, G.K.’yi gözaltına aldı. Evdeki 30 kilo esrara da el konuldu. Evde bir ruhsatsız tabanca ile uyuşturucu tartmakta kullanılan hassas terazi bulundu.

  Gözaltına alınan ve daha önceden resmi belgede sahtecilik suçundan dört sabıkası olan G.K.’nin jandarmadaki ifadesinde, bankalara ve çevresine olan yaklaşık 500 bin TL’lik borcunu ödeyebilmek için uyuşturucu işine girdiğini söylediği öğrenildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye götürülen
  G.K. tutuklandı.

   


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı