Ege Haberleri

  Zincirli aşk

  Hürriyet Haber
  02.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Gümüşpala'da 5 yıl önce evlendiği Güneş Demir'i aşırı kıskanan 28 yaşındaki İbrahim Demir, kendisini terkedeceği korkusuyla ayağından zincire vurdu. Bir haftadır salonun kapısına takılmış 6 metrelik zincire bağlı yaşayan bir çocuk annesi 20 yaşındaki kadın, ablasının ziyareti ile ‘‘kölelikten'' kurtuldu.

  GÖRÜCÜ usulüyle evlendiği kömürcü İbrahim Demir'in aşırı kıskançlığının giderek baskıya dönüşmesi üzerine birkaç kez ayrılmaya karar vererek baba evine giden Güneş Demir, her defasında eşinin ikna etmesi ile evine döndü. Genç kadının kapı önüne çıkmasını bile yasaklayan Demir, son kavgalarından sonra Güneş Demir'i zincire vurdu.

  Hakime söz verdi

  KENDİSİNDEN bir haftadır haber alamayıp, merak eden ablasının eve gelmesiyle kurtulan Güneş Demir, ‘‘Sabah bağlayıp, akşam işten gelince çözüyordu. Korkumdan kimseye birşey söyleyemedim'' dedi. Polisin gözaltına aldığı kıskanç koca mahkemede özür dileyerek bir daha eşine asla kötü davranmayacağına söz verince, serbest kaldı.

  İBRAHİM Demir polisteki ifadesinde, ‘‘Onu çok seviyorum. Beni terk edeceğini ve bir daha geri dönmeyeceğini düşündüğümden bu fikir aklıma geldi. Suç olduğunu bilseydim asla kalkışmazdım. Çok pişmanım'' dedi. Çocuğunun hatırı için eşinin özürünü kabul eden talihsiz kadın davasından vazgeçti

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı