Ege Haberleri

  Zeytin ormanı için imza kampanyası

  Coşkun YAMAN
  21.10.2008 - 19:38 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR İl Özel İdare Müdürlüğü’nde görevli işçi İbrahim Halil Toplan, Havran Barajı’nın suları altında kalacak zeytin ağaçlarının kesilmemesi, bir başka yere taşınıp orman kurulması için imza kampanyası başlattı.

  Yeşilli Meydanı’ndaki kampanyaya TEMA Balıkesir İl Temsilciliği de destek verdi.

  Baraj havzasındaki 10 bin yetişkin zeytin ağacının kesileceğini ya da sular altında kalacağını belirten Toplan, "Zeytin ağacı itibariyle başka yere nakledilip tekrar dikilebiliyor. Binlerce ağacı kurtarmak için zeytin ormanı projesi oluşturduk. Valiliğin koordinesinde sivil toplum örgütlerinin ve halkımızın katkıları, kurum ve kuruluşların araç, gereç, personel desteği ile projeyi gerçekleştirebiliriz. Hazine arazisine zeytin ormanı kurabiliriz" dedi.

  Toplan, Balıkesirliler’e de seslenirken, "Bir imzanızla ilimizde 10 bin zeytin ağacının kesilmesi engellenecek, Zeytin Ormanı Projesi başlayacaktır" diye konuştu.

  DSİ’nin, baraj suları altında kalacak yarasaları kurtarmak için suni mağaralar yaptırdığını hatırlatan TEMA İl Temsilcisi Mansur Toprak ise zeytinlerin de en az onlar kadar değerli olduğuna dikkat çekti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı