Ege Haberleri

  Zeybekci’nin afişleri için toplatma kararı

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)
  18.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Denizli Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, belediye başkanlığından istifa edip, AK Parti birinci sıra milletvekili adayı olan Nihat Zeybekci’nin, belediye imkanlarını kullanarak reklam yaptığı iddiasıyla Denizli 1. Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na şikayette bulundu.

  CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, Zeybekci’nin belediyeye ait 20 ZP 002 resmi plakalı otobüsündeki iki fotoğrafını da delil olarak sundu. Yurtseven, yapılanın suç olduğunu belirtti, hem Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan hem de eski Başkan Nihat Zeybekci hakkında gerekli yasal işlemin yapılmasını istedi.

  Hukuka aykırı iddiası

  Başbakan’ın Denizli’ye gelişi öncesinde otobüs duraklarına valilik ve belediye logolu ilanlar verildiğine de dikkat çekilen dilekçede, “Mitingin üzerinden dört gün geçmesine rağmen ilanlar kaldırılmadı. Afişlerin valilik ve belediyece hazırlanması, bu iş için kamu kaynaklarının kullanılması, otobüs duraklarına asılması ve halen asılı bulunması hukuka aykırıdır” denildi.

  Denizli 1. Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı, CHP’nin şikayeti üzerine hemen toplanarak hem Zeybekci’nin belediyeye ait otobüsteki resimlerinin hem de valilik ve belediye logolu başbakan ilanlarının kaldırılmasına karar verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı