Ege Haberleri

  ZEKA'dan iki yeni destek programı

  Yavuz KUŞDEMİR / UŞAK, (DHA)
  03.07.2012 - 09:52 | Son Güncelleme:

  Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya ve Manisa'da hizmet veren Zafer Kalkınma Ajansı bölgedeki kurum ve kuruluşlara yönelik iki yeni destek programı başlattı.

  2012 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında bölgedeki kurum ve kuruluşlara eğitim ve danışmanlık destekleri sağlanacak. Yine 2012 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı ile bölgedeki kurum ve kuruluşların araştırma, fizibilite ve etüt çalışmalarında hibe destekleri verilecek.

  ZEKA Genel Sekreteri Dr. Yılmaz Özmen, 2012 Yılı Teknik Destek Programı'nın amacının Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya ve Manisa illerindeki kurumların kapasitelerini arttırmak olduğunu ifade etti. Yılmaz Özmen, “Destekler, Zafer Kalkınma Ajansı uzmanları veya finansmanı ZEKA tarafından karşılanmak üzere ajansın uygun gördüğü alanında uzman kişiler eliyle sağlanacak. Zafer Kalkınma Ajansı program için 310 bin lira bütçe ayırdı.

  Teknik Destek Programı için uygun başvuru sahipleri, Valilikler, Kaymakamlıklar, Yerel Yönetimler, Bakanlıkların Taşra Teşkilatı, Kamu Kurum ve Kuruluşu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları, Üniversiteler, Sivil Toplum Kuruluşları, Organize Sanayi Bölge Müdürlükleri, Küçük Sanayi Siteleri, İş Geliştirme Merkezleri, Teknoparklar, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Endüstri Bölgeleri ile Birlikler ve Kooperatifler olacak. Teknik Destek Programı üç dönem halinde yürütülecek ve yıl sonuna kadar devam edecek” dedi.

  2012 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı ile kurum ve kuruluşların bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak sektörel ve tematik araştırma, fizibilite çalışmaları ve etüt gibi çalışmalarına destek verileceğini ifade eden Özmen, “Kurum ve kuruluşların projelerine 50 bin liraya kadar hibe desteği sağlanacak. Ajans olarak 2012 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı için 620 bin lira kaynak ayırdık” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı