Ege Haberleri

  Zehirli yiyecekten çok sayıda hayvan telef oldu iddiası

  Tuncel YILMAZ / AYVALIK (Balıkesir) (DHA)
  01.07.2015 - 10:32 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’in Ayvalık İlçesi’nde yaşayan S.K.’nın iddiaya göre, evinin çatı katına dadanan gelinciği öldürmek amacıyla yiyeceklere karıştırarak çevreye bıraktığı tarım zehiri, 3 köpek, 8 kedi, 2 martı ve 1 kirpiyi zehirledi. Olaydan haberdar olan hayvanseverler, konunun takipçisi olacaklarını söyleyerek S.K.’ya tepki gösterdi.

  Ayvalık’ın Şirinkent Mevkii Sahil Mahallesi’nde yaşayan S.K., iddiaya göre, villasının çatı katına dadanan gelinciği öldürebilmek için ilçe merkezindeki ziraatçilerden zehir aldı. Bu zehiri kek ve yiyeceklere karıştırdığı ve çatı katının yanı sıra bahçe ve yol kenarına bıraktığı öne sürüldü. Yiyecekleri yiyen 3 köpek, 8 kedi, 2 martı ve 1 kirpinin zehirlenerek telef olduğu kaydedildi. Çok sayıda hayvanın gözleri önünde çırpınarak ölmesi site sakinleri ile hayvanseverlerin tepkisini çekti. Bir araya gelen site sakinleri, savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

  HAYVANSEVERLER TEPKİLİ

  Konuyla ilgili açıklama yapan hayvanseverlerden Şirinkent Spor Kulübü Başkanı Cüneyt Düşmez, gece saat 23.00 sıralarından bir köpeğin yol kenarında can çekiştiğine tanık olduğunu kaydederek, "Çok üzüldüm ve hemen aracıma aldığım hayvanı veterinere götürdüm. Ama ne yazık ki zavallı hayvan kurtulamadı. Bu hayvanların zehirlenmesine neden olan kadın hakkında tüm yasal müeyyidelerin hayata geçirilmesi için Şirinkentte’te yaşayan hayvanseverlerle birlikte mücadele edeceğim" dedi.

  Bir diğer hayvansever Belkıs Ali Kılıç da, "Ben evim ve mahallemdeki tüm sokak hayvanlarının karınlarını doyurmaya çalışıyorum. Bu hayvanların daha rahat bir yaşam sürdürebilmesi için elimden gelen tüm gayreti göstereceğim. Zavallı hayvanları katleden bu hanımın yargı tarafından cezalandırılması için elimden gelen tüm çabayı göstereceğim. Hayvanları sevmeyen insanları sevmez" diye konuştu.

  Hayvanların zehirli yiyecekle telef olduğunun belirlendiğini söyleyen Veteriner Melih Turanlı, zehirlenen hayvanları kurtarabilmek için oldukça büyük mücadele verdiklerini ancak, zehirin yoğun olması nedeniyle başarılı olamamaktan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

  Öte yandan S.K.’ye ulaşılamazken, zehirlenerek ölen hayvanlardan bir kedinin yavrularına mahalleli sahip çıktı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı