Ege Haberleri

  Zehirci kardeşler

  Hürriyet Haber
  18.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Okulların açılmasından sonra denetimlerini sıklaştıran İzmir Narkotik Şube'nin sokak timleri, iki kardeşi altı kilo esrarla yakaladı

  İZMİR Valisi Alaaddin Yüksel'in talimatıyla oluşturulan sokak ve okul timleri esrar satıcısı kardeşler Erdem Taş ve ablası Birgül Taş'ı yakaladı. Operasyonda elegeçirilen 6 kilo esrarın, ‘‘torbacı’’ olarak adlandırılan sokak satıcıları aracılığıyla gençlere satılmaya çalışıldığı tespit edildi.

  Polis takibe aldı

  BİR ihbarı değerlendiren Narkotik Polis Diyarbakır'dan otobüsle gelen Erdem Taş (19) ile Birgül Taş'ı (21) takibe aldı. Otogarda bindikleri taksiden Şirinyer'de inen iki kardeş çevrede bekleyen narkotik polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Gıda maddelerinin bulunduğu çantada torba içinde 6 kilo toz esrar elegeçirildi.

  2 kardeş tutuklandı

  GÖZALTINA alınan Erdem Taş, esrarı ‘‘torbacı’’ olarak adlandırılan sokak satıcılarına vermeyi planladığını, ablasını da yanına şüphe çekmemek için aldığını itiraf etti. Mahkemeye çıkarılan iki kardeş tutuklanıp cezaevine gönderildi. Yetkililer uyuşturucu tacirlerinin özellikle okulların açılmasının ardından faliyetlerine hız verdiklerini söyledi.

  Narkotik göz açtırmıyor

  Narkotik polisin sokak ve okul timleri düzenlediği operasyonda uyuşturucu satıcıları Erdem Taş ve Birgül Taş'ı yakalarken, 6 kilo da esrar elegeçirdi. Polis operasyonları sürdürürken, özellikle okul önlerini gözetim altına aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı