Ege Haberleri

  Zehir tacilerine özl timli baskın

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  27.09.2013 - 01:18 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de, üç gün önce şafak vakti özel hareket timleriyle düzenledikleri baskında, 21 kişiyi gözaltına alan narkotik timleri, bu kez de aynı yöntemle gerçekleştirdiği baskında 35 zehir tacirini yakaladı.

  Kentte “torbacı” olarak adlandırılan sokakta uyuşturucu satan kişilere yönelik Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çalışma başlattı.

  Ekiplerin uzun süren araştırmalarının ardından uyuşturucu satan kişilerin kimlikleri, adresleri ve bağlantı kurdukları kişiler tek tek tespit edildi.

  İlk olarak üç gün önce Kadifekale semtinde, narkotik polisi, özel harekat timlerinin desteğiyle oprasyon düzenledi.

  Polis helikopterinin de kullanıldığı baskınlarda, 21 kişi gözaltına alındı.

  BU KEZ BAYRAKLI
  Bu zanlıların sorguları devam ettiği sırada polis, ikinci operasyon için harekete geçti. Ekipler bu kez de, Bayraklı ilçesindeki uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyon düzenledi. Yine günün ilk ışıklarında özel harekat timlerinin desteğiyle yapılan baskında, 35 kişi gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte, önemli miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

  Uyuşturucuyu, kendileriyle bağlantı kuran kişilere satan zanlılar, emniyet müdürlüğüne götürüldü. Operasyona tanık olan çocuklara da polis sürpriz yaptı. Uyuşturucunun zararları anlatılan çocuklara daha sonra, kırtasiye malzemeleri, oyuncaklar ile top dağıtıldı. Zanlıların sorgularının devam ettiği bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı