Ege Haberleri

  "Zehir" gibi şarkı

  Taylan YILDIRIM
  06.08.2014 - 01:14 | Son Güncelleme:

  Bonzai olarak adlandırılan, ucuz olması nedeniyle kullanımı her geçen gün yaygınlaşan ve ölümlere neden olan sentetik uyuşturucu için ‘Pau Ayhan’ adıyla tanınan İzmirli yerel sanatçının bestelediği şarkı düğünlerin baş tacı oldu.

  Sözleri ve melodisiyle neredeyse Bonzai kullanımını teşvik eden parçayla coşan vatandaşlar, bilerek veya bilmeyerek Bonzai kullanımına da destek oluyor.

  Zehir gibi şarkı

  ZİHİNLERİ ZEHİRLİYOR

  Şarkıyı tesadüfen dinleyip sözlerini ve melodisini inceleyen Gediz Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanı Orhan Keskin, “Bonzai bedenleri zehirleyip esir alırken, şarkısı da zihinleri zehirliyor” diye konuştu.

  DERHAL YASAKLANSIN

  İzmir Romanlar Derneği Başkanı Abdullah Cıstır da yerel sanatçılarla konuşup şarkıyı çalmamalarını isteyeceklerini söyledi, “İyi niyetle yapılan bir şarkı, ama maksadını aştı, yasaklanmalı” görüşünü dile getirdi.

  Zehir gibi şarkı

  İŞTE O ŞARKI

  “Elimde patladı bonzai / Gezerken Altındağ Mersinli / Çamdibi şahit hakim bey / Kafamda her şey yok incesi / Zulalala zulalala bonzai / Yeşilova Çamdibi patlahi / Abe kara seni kara ver şekeri / Ayık ol ayam var gideri / Hadi bakalım çocuklar sağlam dönüyoruz / Limonda limon portakal / Gitme be bugün bizde kal / Ne ekşi ne tatlı sormadan / Yormadan gülüm yormadan / Zulalala zulalala bonzai / Yeşilova Çamdibi patlahi / Abe kara seni kara ver şekeri / Ayık ol ayam var giderim.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı