Ege Haberleri

  Zabıtaya başkan morali

  Hürriyet Haber
  19.08.2014 - 01:20 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, görev sırasında zaman zaman saldırıya uğrayan Büyükşehir zabıtalarına bir moral yemeği verdi. Toplumun huzuru için yaptıkları uygulamaları, yasaların belirlediği çerçevede disiplin ve kararlılıkla sürdüreceklerini söyleyen Kocaoğlu, zabıta personeline "Her zaman ve her koşulda yanınızdayım" mesajı verdi.


  Kent genelinde düzen, sağlık ve huzuru sağlamak için yoğun mesai yapan ve görev sırasında zaman zaman saldırıya uğrayan zabıta personeli, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği gecede stres attı. Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenen moral yemeğine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Genel Sekreter Pervin Şenel Genç, Zabıta Daire Başkanı Şemi Albat ile kent genelinde görev yapan zabıta personeli aileleriyle birlikte katıldı. Başkan Aziz Kocaoğlu, zabıtalara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.
  Belediyenin güler yüzle ve kimseyi zorlamadan yaptığı görevlerle birlikte, yasa ve yönetmeliklerin emrettiği kuralları da yerine getirmek zorunda olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Zabıta Yasası çerçevesinde, toplumun genel düzenini sağlamak için disiplinli bir şekilde çalışmak ve toplumunun genel huzurunu sağlamak bizim görevimiz. Görevimizi yerine getirip genel huzuru, genel disiplini, sokak disiplinini sağlamak zorundayız. Kurallar çerçevesinde bu çalışmaları sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Önemli olan kararlılık, birbirimize güvenmek, disiplin içinde çalışmak ve halkın genel konforunu sağlamaktır" diye konuştu.


  KARARLILIK VE DİSİPLİN
  Zabıta ekiplerinin son aylarda yaptığı çalışmalardan memnun olduğunu ifade eden Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti:
  "Tabii ki, daha kat edeceğimiz çok mesafe var. Bir taraftan bazı sektörlerin kuralsız uygulamaları, kaynağı nerede olduğu belli olmayan ürünlerin satılması, diğer taraftan kaldırım işgalleriyle vatandaşın huzurunun kaçırılması gibi birçok problemimiz var. Kararlığımızı, disiplinimizi, bunu önlemek için yola çıktığımızı gösterdiğimiz an başarmamız çok kolay olacak. Önce bir dirençle karşılaşacağız; gelip geçici görülmek istenecek, belki kendi ölçülerine göre bir tepki koyacaklar ama yasal sınırlar içinde kalarak ne yapmak istediğimizi hep birlikte göstereceğiz. Aranızda yaralanan arkadaşlarımız oluyor. Bu haberleri aldığımda çok üzüldüğümü bilmenizi isterim. Hepinize tüm zabıta teşkilatımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Her zaman ve her koşulda yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum."
  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, konuşmasının ardından görev başında yaralanan zabıta personeline gösterdikleri özveri nedeniyle başarı belgesi verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı