Ege Haberleri

  Yunanistan'la kıyı ticareti

  Hürriyet Haber
  06.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MUĞLA Valisi Lütfi Yiğenoğlu, Yunan Adaları ile kıyı ticareti yapmak için girişim başlattıklarını açıkladı. İç ve Dışişleri Bakanlıklarına konuyu ilettiklerini belirten Yiğenoğlu, ‘‘Önümüzdeki günlerde 12 Adalar Valisi ile ticaret odaları başkanlarını Muğla'ya davet edeceğiz'' dedi.

  MARMARİS, Datça, Bodrum ve Fethiye'den önümüzdeki yaz aylarında ticaret başlatmayı hedeflediklerini belirten Vali Yiğenoğlu, ‘‘Bu konuda daha önce Muğla Ticaret Odası'nın girişim ve karşılıklı ziyaretleri oldu. Şimdi bu ziyaretleri sıklaştıracağız'' diye konuştu.

  İLÇELERDE, kaymakam, ticaret odaları ve liman başkanlarıyla toplantı düzenlediklerini belirten Vali Yiğenoğlu, ‘‘Kıyı ticaretinin yanı sıra turizm de bu projeyle gelişecek. Ülkemizin AB'ye girme sürecine katkı sağlanacağına da inanıyoruz'' dedi.

  VALİLİĞİN çalışmaları, Muğla Ticaret Odası tarafından da olumlu bulundu. Ticaret Odası Başkanı Saim Gürsoy, toplantıların her iki ülkenin hükümetlerine tabandan yararlı bir baskı olacağını belirterek, ‘‘Projeyi destekliyoruz'' diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı