Ege Haberleri

  Yönetcimiz uyuyor mu

  Hürriyet Haber
  27.01.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kara kışın ortasında mazot alımını geciktirince İzmir’deki salonlar ve havuzlarda 5 gün boyunca ısıtma sistemleri çalışmadı. Bazı branşlarda maçların ertelenmesine yol açan ihmale veliler büyük tepki gösterdi.

  İZMİR kış mevsiminin en soğuk günlerini yaşarken, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün mazot alımını geciktirmesiyle tesisler buzhaneye döndü, maçlar ertelendi, sporcular ve veliler ihmalkarlığa isyan etti. Önceki gün başlaması gereken Minikler Voleybol Ligi salon ısısı 10 derecenin altına düştüğü için cuma gününe kaydırıldı. Voleybol İl Temsilciliği, internet sitesinden yaptığı duyuruda “Salonlardaki ısınma ve yakıt problemi nedeniyle maçlar 29 Ocak Cuma gününe ertelenmiştir” mesajını verdi.

  Su ısısı 23 dereceye düştü

  Okulların yarı yıl tatilinde olması yüzünden çalışmaların yoğunlaştığı Atatürk Yüzme Havuzu’nda kriz daha yoğun hissedildi. İl Müdürlüğü antrenmanların ve kursların ertelenmesi talimatını vermeyince minikler tir tir titrediler. Velilerin tepkisiyle karşılaşan görevliler soyunma odalarını elektrikli sobalarla ısıtmaya çalıştılar. 26 derece olması gereken su sıcaklığının da 23 dereceye düşmesine tepki gösteren veliler ve yöneticiler olaya isyan ettiler.

  Telefonlar kilitlendi

  Yakıt krizi kentteki tüm tesisleri vururken, gazetemizi telefonla arayan veliler, “Domuz gribi salgınının devam ettiği, hava sıcaklıklarının dondurucu değerlerde seyrettiği bir dönemde çocuklarımız buz gibi salonlarda çalışıyor. Neden yakıt bitmeden önlem alınmadı? Makam odalarındaki sıcacık koltuklarında oturanlar bu çocukları hiç mi düşünmüyor. Olimpiyatlara bu kafayla mı gideceğiz” diye tepkilerini dile getirdiler.

  SABRİ SADIKLAR

  Rafineriden kaynaklandı
  YAKIT siparişini geçtiğimiz cuma verdiklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Sabri Sadıklar, “Normalde siparişi 3-4 gün önceden veririz. Soğuk havayla artan talep nedeniyle yakıt rafineriden pazartesi günü geldi. Kısa bir süre gecikme oldu” dedi. Havuz suyu sıcaklığının 24 dereceye düştüğünü, bunun da normal değer olduğunu söyleyen Sadıklar, “Futbolda kar nedeniyle maçlar bile erteleniyor. Soğuk havalarda veliler de çocuklarını 1-2 günlüğüne antrenmana göndermeyebilir. İzmir tesis açısından ülkemizin en sıkıntısız bölgesi. Bundan sonra sorun yaşanmaz” diye konuştu.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı