Ege Haberleri

  Yine aynı kabus

  Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)
  10.01.2015 - 01:10 | Son Güncelleme:

  BAYRAKLI Gümüşpala’da Altınyol yanındaki gecekonduları satın alan inşaat firması, geçen haziran ayında bunları yıkıp temel kazısı başlattı. İş makinelerinin de kullanıldığı kazıda bazı bölgeler çöktü. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, kazı yüzünden heyelan riski olduğundan, iki apartmanın boşaltılmasına karar verdi.


  Karar uyarınca Bayraklı Belediyesi geçen ağustos ayında boşaltma için harekete geçti. Apartman sakinleri, mimar ve mühendis odalarından, boşaltma gerekmediği raporu alıp mahkemeye onaylatınca işlemler durdu.


  İHALE SÜRECİ BAŞLADI
  Toprak kaymalarının durması için biran önce dayanak duvarının yapılmasını bekleyen vatandaşlar, son günlerdeki yağışların ardından yine korkulu günler yaşamaya başladı. Aynı bölgedeki toprak kayması sırasında bir kaya, yeni biten ancak oturulmayan apartmana yuvarlanıp duvarına çarptı. Bayraklı Belediyesi yetkilileri, müteahhide dayanak duvarı için süre verdiklerini, ancak gerçekleşmeyince bu kez kendileri yaptırmak için ihale sürecine gittiklerini, en kısa zamanda da sorunu gidereceklerini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı