Ege Haberleri

  YİNE AYNI KABUS

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  24.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisaspor ve Göztepe dışındaki kulüpler, yeni transferlere lisans alabilmek için TFF’de dosyası bulunan borçları ödemek zorunda. Buca, Denizli, KSK ve Altay’ın ihtiyacı olan rakam yaklaşık 10 milyon TL.

  SEVİNÇLE hüznün, mutlulukla hayal kırıklığının birlikte yaşandığı bir sezonu daha geride bırakan Ege kulüplerinde, kronik hale gelen “geçmiş tarihli futbolcu ve teknik adam alacakları” yine baş ağrıtıyor. Süper Lig gelirlerine güvenen Manisaspor ile Altınbaş Holding’in kanatları altındaki Göztepe dışındaki ekipleri kabus gibi günler bekliyor. 1. Lig’de mücadele edecek Denizlispor, Bucaspor ve Karşıyaka ile 2. Lig’e düşen Altay, yeni sezon öncesi transfer yasağına girmemek için futbolcu ve teknik adamlara olan yaklaşık 10 milyon TL borcu nasıl ödeyeceklerini düşünüyor.

  Buca’nın yükü ağır

  Borç yükü en ağır olan kulüp Bucaspor. Tarihinde ilk kez yer aldığı Süper Lig’de tutunamayan Fırtına, hatalı teknik adam seçimleri ve yanlış transferler yüzünden 4 milyon TL’lik alacak dosyasıyla yüz yüze kaldı. Söz konusu rakamın ne kadarının transferi etkileyeceğini tam olarak bilmediklerini belirten Başkan Şeref Üstündağ, “Süper Lig’in yüksek maliyetleri, bütçe hedefimizin tutmaması bu tabloyu ortaya çıkardı. Ancak öyle ya da böyle bu durumu düzelteceğiz” şeklinde konuştu.

  Altay’ın tesellisi

  Geçen yıl düştüğü Bank Asya 1. Lig’den çıkamayan Denizli ise 2 milyon TL’lik alacak dosyasıyla muhattap olacak. Bu meblağın 1 milyon TL’lik kısmını acil çözmesi gereken Horoz, 1 milyon TL’yi de sezon içinde ödemek zorunda. Her yıl aynı sorunu yaşayan KSK, yeni oyunculara lisans alabilmek için 1.8 milyon TL borç yatıracak. 2. Lig’e düşerek tarihi çıkmazın içine giren Altay’ın transfer yapabilmesi için ödemesi gereken rakam 1.7 milyon TL. Tiago ve Molina’nın FIFA’ya yansıyan 750 bin TL’lik alacağının bu transfer dönemine yetişmemesi siyah-beyazlılara teselli oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı