Ege Haberleri

Yıldırım’dan Buca ziyareti

İZMİR, (DHA)
18.10.2015 - 12:49 | Son Güncelleme:

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım, partisinin Buca Seçim Koordinasyon Merkezi’nde teşkilat mensuplarıyla buluştu, vatandaşlara ziyaretlerde bulundu.

Buca Seçim Koordinasyon Merkezi’ndeki toplantının ardından davet üzerine gittiği bir ev ziyaretinde farklı görüş ve partiden insanlarla sohbet eden Yıldırım, 1 Kasım seçimlerinin önemine vurgu yaptı. "Bu seçimlerde ideolojik kaygıları bir kenara bırakıp güçlü bir Türkiye için el ele vermeliyiz" diyen Yıldırım, sorunlarla baş etmenin ön şartının güçlü bir iktidar ve istikrarlı bir yönetim olduğunu söyledi. Ev ziyaretine katılanlar arasında HDP’ye oy verdiğini söyleyenlerin de olması dikkat çekti. Bölge halkını temsil ettiği düşünülen HDP’nin herkesi yanılttığını ifade eden Yıldırım, "Silahlar olmadan barışa şans verelim dediler. Biz de sizler gibi inandık. Görüldü ki irade onlarda değilmiş" dedi.

Buca’da yaptığı seçim çalışmasına esnafı ziyaret ederek devam eden Binali Yıldırım gördüğü ilgiden memnun kaldı. Ziyaretleri sırasında esnafların sorunlarını ve gündeme ilişkin görüşlerini de soran Yıldırım, ikramları geri çevirmedi. Yıldırım, bugüne kadar farklı işlerle meşgul olduğunu hatırlatarak marangozhanede testerenin başına geçti. Yorgancı ile meslek üzerine konuşan Yıldırım, baklavacının ikram ettiği baklavaları vatandaşlarla paylaştı. Berberde de usturayı eline aldı. Binali Yıldırım, ziyaretleri sırasında çocuklarla da tek tek ilgilendi. Onları oyuncaklarla sevindirirken, vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Akşam saatlerinde bir akşam yemeği organize eden Bucalılar, Binali Yıldırım’ı karşıladı. Buca Cennet Vadisi’nde düzenlenen yemeğe teşkilat üyelerinin yanı sıra Güneydoğu ve Doğu Anadolu’dan çok sayıda vatandaş katıldı. Buca Güçbirliği Platformu’nun düzenlediği gecede Binali Yıldırım, "Bu ilke için vatan için canlarını gözünü kırpmadan veren aziz şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyoruz" diyerek başladığı konuşmasını terör olaylarına değinerek sürdürdü. Yıldırım, "Bu millet ne badirelerden geçti. içte dışta her türlü düşmana karşı göğsünü siper eden bu millet bunu da atlatacak. Kardeşlerimize atılan her kurşun bizi daha güçlü hale getiriyor. Ülkemizin neresinden olursak olalım etle tırnak gibiyiz. Bize kimse ayrılık tohumları ekemez. Birlikte çok daha güçlüyüz. Bu sesler Türkiye’nin her köşesinde dalga dalga duyulacak ve birliğimizi bozmak isteyenlerin tepesine balyoz gibi inecek. Bu ülkeyi terörle, korkutmakla, öldürmekle asla bölemeyeceklerini gördüler. Ülkeyi bölmekten artık bahsetmiyorlar. Onlara yeni bir görev verildi. Suriyeye yaptıklarını yapmayı planlıyorlar. Dışarıdan yıkmak mümkün değil Onun için içerden yıkmanın hesabını yapıyorlar. Terör ile bombalar ile canlarımızı alıyorlar" dedi.

Etiketler: Ak Parti , izmir

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı