Ege Haberleri

  Yıldırım ve Hotar liste başı

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  17.09.2015 - 11:30 | Son Güncelleme:

  MİLLETVEKİLİ aday listelerinin cuma günü Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilmesi parti kulislerini hareketlendirdi. İzmir’de Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım’ın 1. bögle 1. sıra adaylığına kesin gözüyle bakılırken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar’ın 2. bölgenin ilk sırasına kaydırılacağı ileri sürüldü.

  İzmir’den meclise sekiz milletvekili gönderen AK Parti’nin oy artışı sağlayabilmek için aday listesinde ciddi revizyon yapacağı öğrenildi. İzmir’de 7 Haziran seçimlerine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile giren AK Parti’nin Eroğlu’nu Afyon’dan aday göstereceği iddia edildi. İzmir’de AK Parti’nin birinci bölge, birinci sıra adayının Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım olacağı öğrenildi. 7 Haziran seçimlerinde AK Parti 1. bölge 1. sıradan aday olan Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar’ın 2. bölgenin ilk sırasından aday gösterileceği ileri sürüldü. 7 Haziran’da 2. bölgenin zirvesinden aday olup seçilen, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakınlığı ile bilinen İbrahim Turhan ise Hotar’dan sonraki 2. sırada yer alacak. AK Parti, 1. bölgede İzmir profiline uygun, iş dünyasında tanınan, başarılı kadın aday arıyor. Yıldırım’ın liste başı aday olması Atilla Kaya ve Necip Kalkan’ın adaylıkta üst sıralara çıkma şansını artırdı. Hamza Dağ ve Kerem Ali Sürekli’nin yeniden aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

  Binali Yıldırım’ın aday olduktan sonra İzmir’e ilk kez partinin bayramlaşma töreni ile geleceği, törenin ardından İzmir’den ayrılıp 28 Eylül’de havalimanında tüm adaylarla seçim otobüsü üzerinden miting yapıp, kampanyaya başlatacağı bildirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı