Ege Haberleri

  Yılan kulak parçaladı

  Hürriyet Haber
  26.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE'nin İntepe Beldesi'nde bir eve giren 2 metre boyundaki yılan, 6 yaşındaki kız çocuğunun sağ kulağını ısırarak parçaladı. Küçük kızın kulağındaki kesik ve yırtılmalar dikiş atılarak düzeltildi.

  DUYANLARI dehşete düşüren olay, önceki akşam saat 19.30 sıralarında İntepe Beldesi Cumhuriyet Caddesi'nde Cüce Ailesi'ne ait evde yaşandı.

  BAHÇEYE bakan balkonlu odada yatan 6 yaşındaki Fatma Cüce, birdenbire bağırıp ağlamaya başladı. Küçük kızın feryatları üzerine odaya giren babası Ayhan Cüce, korkunç manzarayla karşılaştı. Kızının üzerinde yaklaşık 2 metre boyunda bir yılan gören Cüce, kapının yanındaki, halı silkelemek için kullanılan değnekle hayvanı uzaklaştırmaya çalıştı. Yılan sopa darbeleriyle balkondan bahçeye doğru kaçtı ve kayboldu.

  ÇANAKKALE Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapılan küçük Fatma'nın sağ kulağında yırtılma ve parçalanma olduğu görüldü. Ameliyata alınan küçük kızın kulağına dikiş atıldı. Ayhan Cüce, ‘‘Bir yılan ısırarak bunu nasıl yapar anlamıyorum. Cinsinin ne olduğunu da bilemiyorum. Dişlerini kızımın kulağına geçirdiğinde, kuyruğundan çeksem, 'dişleri kulakta kilitlenmiş, çektiğinde sıyırdı' diyeceğim. Ama öyle olmadı’’ dedi.

  FATMA'yı ameliyat eden Çocuk Cerrahı Kasım Şimşek, ‘‘Fatma'nın kulağında oluşan kesik ve yırtılmaları dikişle düzelttik. Bir yılanının bu yarayı açmış olabileceğine inanamıyorum. 15 yıllık hekimim. İlk kez böyle bir vakayla karşılaşıyorum. Yılan ısırır bırakır. Parçalamak için dişlerini kullanmaz diye biliyorum’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı