Ege Haberleri

  "Yeşilçam Şarkıları" seslendirildi

  Ediz VERDİOĞLU / DİDİM
  19.01.2015 - 10:54 | Son Güncelleme:

  AYDIN'ın Didim İlçesi'nde, "Türk Sineması'nın 100. Yılında Yeşilçam Şarkıları" konseri düzenlendi.

  Türk sinemasının 100. yıldönümü kapsamında Didim Belediyesi ve Didim Müzik Derneği (DİMDER) Türk Sanat Müziği korosunun katkılarıyla Didim Ticaret Odası Aytaç-Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi'nde düzenlenen konserin koro şefliğini Seher Giray yaptı. Konserde Yeşilçam filmlerinin unutulmaz eserleri seslendirildi. Didim Anadolu Lisesi yararına düzenlenen konseri Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Dede, Didim Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Turgut, Didim Anadolu Lisesi Müdürü Sait Aydın ve çok sayıda Didimli sanatsever izledi.

  İki bölümden oluşan programın ilk bölümünde solistlerden Gözde Eren, Didem Kabadayı, Ebru Kalem, Cemile Karaca, Ayfer Yaşar, Doğan Güneş, Sonay Güneş, Fatoş Yılmaz, Orhan Kaçmaz ve Sema Fırat'ın seslendirdikleri solo şarkıların yanı sıra ikide koro olarak eser seslendirildi. Programın ikinci bölümü de iki koro şarkıyla devam ederken, unutulmaz gecede birinci bölümdeki sanatçıların yanı sıra Aydın Ciyer, Sertaç Lezgioğlu, Neriman Akkaya ve Erdal Gürçay solo eserlerle sanatseverlerin gönüllerinde taht kurdu.

  "29 ESER SESLENDİRİLDİ"
  Türk sinemasının 100.yaşının kutlanması dolayısıyla düzenlenen gecede, "Nasıl Geçti Habersiz", "Senede Bir Gün", "Elveda Meyhaneci", "Sevdan Olmasa", "Samanyolu", "Aşkın Kanunu", "Seni Andım", "Neredesin Sen, "İncecikten Bir Kar Yağar", "Buruk Acı", "Güller ve Dudaklar", "Belki Bir Sabah", "Ağlama Değmez Hayat", "Dağlar Kızı Reyhan", "Boş Çerçeve", "Sarmaşık Gülleri", "Söz Verirsin", "Gençliğe Veda", "Veda Busesi", "Sevemedim", "Kadehinde Zehir Olsa", "Düşen Bir Yaprak", "Agora Meyhanesi", "Artık Sevmeyeceğim", "Böyle Gelmiş", "Oyun Bitti", "İçin İçin Yanıyor" ve "Aşkınla Yana Yana" gibi Yeşilçam şarkıları seslendirildi. Didimlilerin yoğun ilgi gösterdiği program, büyük beğeni topladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı