Ege Haberleri

  Yeryüzü Sahnesi perdeyi açıyor

  İZMİR, (DHA)
  21.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in yeni özel tiyatrosu “Yeryüzü Sahnesi, İzmir”, sezona 27 Ekim’de Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek Kültür Sanat Merkezi’nde başlayacak.

  Topluluk perdelerini, saat 11.00 ve 14.00’de çocuklar için “Kurşun Askerin Utancı”, saat 20.30’da ise “Ölü Kadınların Şarkısı” adlı yetişkin oyunuyla açıyor.
  Genel Sanat Yönetmenliği’ni Haluk Işık’ın yaptığı tiyatro, uzun bir hazırlık döneminden sonra “Önce çocuklar ve kadınlar” anlayışıyla seyircisiyle buluşacak. Işık, “Bu yıl repertuvarımız iki çocuk, iki yetişkin oyunu ve bir müzikalden oluşuyor. Turnelerleülkemizin her yerine, İzmir’den selam götüreceğiz” dedi.

  Bu yılın temasının, herkesin çok duyarlı olması gereken “Şiddete ve Savaşa Hayır, Barışa Evet” olduğunu belirten Haluk Işık, “Kurşun Askerin Utancı” adlı ödüllü oyunla, çocukların bir yandan tiyatroyu tanıyacağını, diğer yandan barış ve sevginin erdemini hissedeceğini dile getirdi. Işık, “Eve Ensler’in yazdığı ‘Ölü Kadınların Şarkısı’ oyunu da ülkemizde ve dünyada şiddete, tecavüze ve sömürüye uğramış kadınlarımıza adanmıştır” diye konuştu.
  Temsillerin biletleri oyun günleri gişelerden alınacak. Ayrıca, 435 99 82 numaralı telefonla da yer ayrılabilecek.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı