Ege Haberleri

  "Yerli Yersiz" ile İzmir'de

  İZMİR, (DHA)
  29.10.2015 - 14:48 | Son Güncelleme:

  HOLLANDA Kraliyet Tiyatro oyuncusu Nilgün Yerli, "Yerli Yersiz" isimli kabaresi ile 3 Kasım'da İzmirli sanatseverler ile buluşacak.

  Sanatın evrensel birleştiriciliğini kullanarak, ön yargılarla savaşmayı, eğlendirirken düşündürmeyi, farklılıklarla sevmeyi seyirciyle paylaşan Nilgün Yerli, "Yerli Yersiz" kabare gösterisinin doğu turnesini tamamladı. Gösterinin ikinci turnesiyle İzmir'den Anadolu'ya açılmaya devam edecek. Gösteri, 3 Kasım'da İzmir'deki Sabancı Kültür Merkezinde, saat 20.00'de tiyatroseverler ile buluşacak.
  Hollanda'da 50 etkili Türk arasında oyuncu ve yazar olarak yer alan sanatçı Nilgün Yerli, "Farklılıklarımızla Biriz" diyerek, sanatın birleştirici gücü ile Adem ile Havva'dan günümüze kadın - erkek ilişkilerini tüm çıplaklığı ile sahneye koyuyor. Zor anlarda sığınılan ve insanları birbirine bağlayan sanat, bu kez Nilgün Yerli'nin gözünden seyirciyi etkisi altına alıyor. Oyun boyunca seyirciyle interaktif bir etkileşim içinde olan sanatçı, ilk kez Zorlu Performans Gösteri Sanatları Merkezi'nde sergilediği ve doğu turnesinin ardından büyük beğeni alan gösterisi ile Anadolu seyircisinin karşısına çıkmaya devam edecek.
  Nilgün Yerli, sahne enerjisi ile eğlendirirken, düşündüren, kadın - erkek arasındaki ilişkiyi örneklerle seyirci ile paylaşarak, hataları görünür kılıyor. Yerli, aslında çok kolay olmayan bu karmaşık döngüyü, aralara serpiştirdiği müzikler ile net ve anlaşılır kılıyor. Nilgün Yerli gösterisini; özellikle "Toprak" adını verdiği kendi bestesi başta olmak üzere, Neşet Ertaş'tan, Barış Manço'ya, unutulmaz sanatçıların eserleriyle, Hollandalı müzisyenlerden oluşan grubuyla destekliyor.
  Nilgün Yerli'nin oyunu, İzmir'in ardından Ankara, Adana, Kayseri ve İstanbul'da sahnelenecek. Türkiye Turnesi kapsamında gerçekleşecek kabare gösterinin biletleri Biletix'te satışa sunuluyor.

  Etiketler: tiyatro

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı