Ege Haberleri

  Yeni tesislerde üretimi katladı

  Hürriyet Haber
  24.12.2014 - 01:07 | Son Güncelleme:

  Gıda endistrisinde yarattığı Hommak markası ile öne geçen Milkotek, Torbalı'daki fabrikasında hedeflerini yükseltti.

  GIDA teknolojileri alanında öncü firmalardan Milkotek Hommak, Torbalı'daki yeni fabrikasında üretimini ikiye katladı. 2006 yılında aile şirketi olarak, süt ve gıda endüstrisine hizmet vermek amacıyla üretim hayatına başlayan ve dört yıl sonra kurumsallaşarak yoluna devam eden firma, geçtiğimiz ağustos ayında Torbalı Yazıbaşı’ndaki yeni tesislerine taşındı. 2.400 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 9 bin 400 metrekare alanda kurulu tesis, genişlemeye elverişli bir yapıya sahip. Türkiye’de tüm süt ve gıda sanayi sektöründeki firmaların ihtiyaçlarına cevap veren sektöründe lider bir kurum haline gelen Milkotek-Hommak, kurulduğu sekiz yıldan bugüne kadar Ar-Ge, tasarım ve ürün geliştirme çabalarına paralel olarak gelişme gösterdi. Firma Türkiye'de gıda sanayinin önderi olarak yurtiçi ve yurtdışında büyümesini sürdürüyor.
  Yeni tesislerde üretimi katladı
  İTALYADAN DAHA İYİ
  Milkotek-Hommak Genel Müdürü Fetullah Yetik homojenizatör ve dolum makinalarıyla kaliteyi sunduklarını belirterek, “Ar-Ge birimimiz ile yeni makinalar geliştirmek için çalışıyoruz. En son yaptığımız ‘ricotta peyniri prosesi’ ses getirdi. Bu makina Türkiye’de tek ve rakipsiz. Lor peyniri labne homojenizatöründen geçirerek kaliteli İtalyan peyniri olan ricotto üretiliyor. Şu an İtalyanlardan daha iyi makina yapıyoruz” dedi.

  İHRACAT ÇOK ÖNEMLİ
  Hedeflerinin makine teknolojisinde Almanları geçmek olduğunu belirten Yetik, “Hommak marka homojenizatörlerimizin dünya çapında bir marka haline gelmesi önceliğimiz. Şu andaki üretimimizin yüzde 50’sini yurt dışına ihraç ediyoruz. Homojenizatörlerimiz dünyada en iyi markalar arasında şimdiden yerini aldı. Şu an Bulgaristan, Romanya, Ukrayna, İngiltere, ispanya ile Güney Amerika ve Ortadoğu ülkelerine ihracat yapıyoruz. Yeni projelerimiz üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Ricotta peyniri makinamız ile bunu ispat ettik” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı