Ege Haberleri

  Yazı turayla başkan seçildi

  Hürriyet Haber
  05.07.2012 - 10:02 | Son Güncelleme:

  Denizli Horasan CHP İlçe başkanlığı seçimlerinde alışılmadık bir olay yaşandı. İki aday eşit oy alınca başkanı yazı tura atışı belirledi.

  Kura çekimi sonucu başkanlığı kazanan Serpil Gürel, Denizli'de siyasi bir partinin ilk kadın ilçe başkanı oldu.
  CHP Honaz'da geçen Nisan ayında ilçe kongresi yapıldı. Seçimde parti delegesi olmayanların oy kullandığına dair yapılan bir itiraz sonucu seçim iptal edildi ve geçen bir kez daha sandık başına gidildi. Başkan adayları Serpil Gürel ile Barış Şahin 40'ar oy aldı. Kadın aday Gürel, rakibinin kadın kotasına uymadığı gerekçesiyle seçime bir kez daha itiraz etti.

   Honaz Seçim Kurulu, bu itirazı değerlendirdi ve bir kez daha seçim yapılmasına gerek olmadığını, başkanın kura ile belirleneceğini açıkladı. Honaz İlçe Seçim Kurulu’nda bugün (Çarşamba) hakim huzurunda yazı tura yöntemiyle kura çekimi yapıldı. Kura sonunda Serpil Gürel Honaz'da CHP’nin yeni ilçe başkanı oldu. Gürel, partinin başarısı için var gücüyle çalışacağını belirterek, “Amacımız partimizi ilçede birinci yaparak belediye başkanlığını kazanmak. Kadınlarımıza güveniyorum ve Honaz'da yerel seçimlerde belediye başkanlığını mutlaka kazanacağız” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı