Ege Haberleri

  Yatırımlar köylere

  Hürriyet Haber
  02.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Valisi Alaaddin Yüksel yatırımların büyük kısmının köylere aktarılacağını söyledi. İlçe gezilerine başlayan Yüksel, köy ve mahalle muhtarlarıyla biraraya gelerek sorunları dinledi, ‘‘Özel İdare kaynaklarını köylere aktaracağız. Paralar sizlere feda olsun’’ dedi.

  VALİ Yüksel il müdürleriyle birlikte geldiği Menemen'de pazaryeri esnafıyla görüştükten sonra Kaymakam Nurettin Yüksel ve Belediye Başkanı Tahir Şahin'i ziyaret etti. Belediye gelirlerinin personele aktarıldığını belirten Şahin, ‘‘Sorun çok, yatırımımız yok. İlçede günlük 100 ton çöp öğütme kapasitesi olan fabrika atıl bekliyor. Yapımı sırasında alınan 12 trilyonluk kredi borcu nedeniyle kullanılamıyor. Faaliyete geçmesi için yardıma ihtiyacımız var’’ dedi.

  İLÇEDE altyapı sorunlarının da çok olduğunu ifade eden Başkan Şahin'in yakınmaları karşısında Vali Yüksel, ‘‘Alaaddin'in sihirli lambası’’ masalını anımsatarak, Şahin'e üç dilek hakkı olsa ne isteyeceğini sordu. Başkan'ın sıralaması ‘‘üniversite, kültür merkezi, otopark’’ oldu.

  Belediyeden Halk Eğitim Merkezi'ne geçen Vali Alaaddin Yüksel, Menemen'e bağlı 27 köy ve 12 mahalle muhtarıyla biraraya geldi. Muhtarların sorunlarını dinleyen Yüksel, ‘‘Muhtarları uyarıyorum. Köy tüzel kişiliğine ait yerleri köy adına değerlendirin. Ancak projesiz, fizibilitesiz olmaz. Projenizi hazırlayıp gelin, görüşelim. Topraktan en iyi verim alınan ürüne yönelin. Gerekirse, birkaçınız birleşip, soğuk hava deposu kurun, dört mevsim ürününüzü aracısız pazarlayın. Köylerin kalkınması için acil olarak elimden gelen her türlü desteği vereceğim’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı