Ege Haberleri

  Yatırımcı aranıyor

  Seyfi GÜL / FOÇA, (DHA)
  06.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in turistik ilçesi Foça’nın Kumburnu mevkiinde turistik tesis yapacak yatırımcı aranıyor. Foça Belediyesi mülkiyeti kendisine ait olan araziyi, yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkarıyor.

  Kumburnu mevki, İncir, Orak, Fener adaları ile İngiliz Burnu tarafından çevrilmiş doğal bir liman görüntüsü ve rüzgarları nedeniyle yelken, sörf ve diğer su sporlarının güvenle yapıldığı bir bölge olarak biliniyor. Foça Belediyesi, mülkiyeti kendisine ait olan araziyi, turistik tesis ve yatak kapasitesinin artırılması, bölge insanına istihdam ve turizme hareketlilik sağlanması amaçlarıyla yap-işlet-devret modeliyle ihaleye çıkarıyor. 17 bin 561 metrekarelik arsanın ihalesi yarın 14.00’te Foça Belediye Başkanlığı binasında toplanacak olan encümen huzurunda yapılacak. 20 milyon 881 bin lira tahmini yatırım bedeli ve yıllık 104 bin 405 lira muammen kira bedeli ile belirlenen ihaleye, şartnamede belirtilen niteliklere haiz gerçek veya tüzel kişiler katılabilecek. Şartname Foça Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’nden 500 lira bedelle temin edilebilecek.
  Foça’nın CHP’li Belediye Başkanı Gökan Demirağ, 350 yataklı 4 yıldızlı otel yapılmak ve 49 yıllığına kiraya verilmek üzere ihaleye çıkarılan tesisin İzmir Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’ndan onaylı bir proje olduğunu belirterek, yatırımcıları Foça’ya davet etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı