Ege Haberleri

  Yaşar Neng’e yeni inceleme

  Turan GÜLTEKİN / İZMİR (DHA)
  31.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir İl Genel Meclisi, Urla Zeytinalanı’nda 12 yıldır boş duran Yaşar Neng Okulları’nın binası hakkında kamuoyundaki bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla inceleme başlattı. Görevlendirilen iki komisyon binada ayrıntılı inceleme yapacak.

  Vilayetler Hizmet Birliği tarafından 1993 yılında sosyal tesis olarak yapılan, ancak kamuoyundan gelen tepkiler üzerine okula çevirilen, iki yıl okul olarak kullanıldıktan sonra Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü’nün oturulmaz raporu vermesi üzerine boşaltılan ve 12 yıldır boş duran Yaşar Neng Okulları bu kez İzmir İl Genel Meclisi’nin gündemine geldi.
  İzmir İl Özel İdaresi tarafından 1994 yılı değerleri ile 232 milyar liraya satın alınan, ancak hiç kullanılmayan bina hakkında önerge veren Meclis’in Urlalı üyeleri Seyfettin Şen ve Mehmet Yağcı, okul binaları hakkında kamuoyunda yaratılan bilgi kirliliğinin ortadan kaldırılması için kapsamlı bir araştırma yapılmasını istediler.
  Seyfettin Şen ve Mehmet Yağcı’nın hazırladığı ve 9 meclis üyesi tarafından imzalanan önergede, “Okul zemin etüdleri, temel ve bina teknik yeterliliği konularında bilgi yetersizliği ve bilgi kirliliği yaşanmakta, bu durum Urla halkını tedirgin etmektedir” denildi.
  Okulun binasının durumunun içler acısı olduğunu söyleyen Urla İl Genel Meclisi Üyesi Seyfettin Şen, “Urla halkı tedirgin, 2 yılda bina hakkında birçok rivayet çıktı. Bu söylentilerin bir an önce son bulması için binanın her yerinin yeni bir incelemeden geçirilmesini istiyoruz. Eğer bina gerçekten çürükse yıkılsın, eğer çürük değil kullanılabilecek durumdaysa da İl Özel İdaresi tarafından değerlendirilsin. İl Özel İdaresi binayı almış ancak hiç kullanamamış, ölü yatırım olarak duruyor” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı