Ege Haberleri

  Yaşamına son veren işadamının şirketlerinde vurgun iddiası

  Erol ŞEN / ÖDEMİŞ, (DHA)
  31.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Kiraz İlçesi’nde, geçen ekim ayında tabancasıyla yaşamına son veren Orhan İçelli’nin, büyük ortağı olduğu şirketlerinin hesaplarını incelemeye alan polisin, içlerinin boşaltıldığını belirlediği iddia edildi.

  İZMİR Kiraz Organize Sanayi Bölgesi’nin arkasındaki tarlada, 20 Ekim 2008’de bir erkek cesedi gören köylüler jandarmaya bildirdi. Jandarma ekipleri, başından tek kurşunla vurulan kişinin Küçük Menderes Havzası’nın en büyük süt topyacılarından olan Pey Süt ile İçelli Süt ve Süt Ürünleri şirketlerinin büyük ortaklarından, evli, iki kız babası 46 yaşındaki Orhan İçelli olduğunu belirledi.

  Cesedin yanında, Ödemiş’te yaşayan İçelli’nin ruhsatlı tabancası bulundu. Jandarma ekipleri, İçelli’nin 35 Z 9161 plakalı otomobilinin de olay yerinin 600 metre ilerisinde terk edildiğini belirledi. İhtihar ettiği anlaşılan İçelli’nin, "Ölümümden ortaklarım sorumludur" yazılı bir de not bıraktığı ortaya çıktı.

  Şirketler incelemede

  Polis, 2006 ve 2007’de Ödemiş’te iki yıl üst üste vergi rekortmenleri listesinde üçüncü sırada yer alan İçelli’nin ortağı olduğu Pey Süt ile İçelli Süt ve Süt Ürünleri şirketlerini mercek altına aldı. Her iki şirketin hesaplarını incelemeye alan polis, çalışanları da sorguladı. İnceleme sonucunda, hayali şirketler adına faturalar kesilerek, yaklaşık 10 milyon TL’lik vurgun belirlendiği iddia edildi. Polis, şirketten kaçırıldığı iddia edilen 10 milyon TL’nin peşine düştü. Polisin, hazırlanacak raporları önümüzdeki günlerde savcılığa teslim edeceği bildirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı