Ege Haberleri

  Yasak aşkın acı sonu

  Ali GÜNDOĞAN, (DHA)
  27.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Marmaris’te evli ve bir çocuk babası Yusuf Aydoğdu, altı yıldır, bir dargın bir barışık yaşadığı Dilek Timur’u kaldığı otelde tüfekle vurup öldürdükten sonra intihar etti.

  MARMARİS’te evli ve bir çocuk babası turizmci, kahvehane işletmecisi Yusuf Aydoğdu (34), altı yıldır bir dargın, bir barışık yaşadığı sevgilisi cip safari rehber ve şoförü Dilek Timur (29) ile önceki gece telefonda tartıştı.

  Cep telefonunu kapatan Timur, Armutalan’da kaldığı otelin görevlilerine Aydoğdu’yu içeri almamalarını tembihledi. Timur’un telefon kapatmasına kızan Aydoğdu, otomobiliyle otele geldi, içeri alınmadı.

  Sürekli votka içmiş

  Aracına binen işadamı, bir marketten aldığı 70’lik votkanın yarısını otel çevresinde tur atarak içti. Otomobilini otelin arkasındaki karanlık sokağa park eden işadamı, bir süre daha içerek bekledi. İşadamı, aracının bagajındaki ruhsatlı otomatik av tüfeğini alıp otelin arkasındaki açık erzak kapısından içeri girdi.  Timur’un ikinci kattaki odasının kapısını çalan Aydoğdu, “Gelme, seni istemiyorum” yanıtı aldı.

  Üç el silah sesi

  Aydoğdu, bunun üzerine kapıyı omuzlayarak açtı. Bir süre sevgililerin sesini duyan otel görevlisi, ikinci kata çıkarken üç el silah sesi duydu, hemen polisi arayıp haber verdi. Odaya giden görevli, kapıyı itti, eşikte Timur’un cesedini gördü. Otele gelen polis ekipleri, kapı eşiğindeki ceset yüzünden, kapı yerine dışarıdan merdiven dayayarak içeri girdi.

  Timur’un sırtında iki dom dom fişeği izine rastlanırken, Aydoğdu’nun tüfeği çenesinin altına dayayıp bir el ateş ederek canına kıydığı belirlendi.

  4 yılda sekiz kez karakolluk

  Dilek Timur ve Cengiz Aydoğdu’nun, 2005’ten bu yana tehdit, darp ve rahatsız etmek suçlamalarıyla Marmaris Çarşı Polis Merkezi’nde sekiz kez davacı-şikayetçi olarak ifade verdiği öğrenildi. Son olarak 15 Aralık’ta Timur’un, Aydoğdu’yu tehdit ve dayaktan şikayet ettiği bildirildi. Aydoğdu’nun eşinin de bir ay önce, Marmaris Çarşı Polis Merkezi’ne gelerek Timur’u, “Eşimle birlikte oluyor, evime telefon açarak ahlaksızca konuşuyor” iddiasıyla şikayet ettiği öğrenildi.

  Allah mutsuz etmesin

  Dilek Timur’un, internet sitesindeki sayfasına Cengiz Aydoğdu ile beraber bir restoranda çektirdiği fotoğrafı yüklediği, altına, “Hayatımın anlamı” yazdığı ortaya çıktı. Genç kadının, buna gelen bir yoruma da, “Teşekkür ederim. Ben de onunla mutlu oluyorum. Allah kimseyi mutsuz etmesin” karşılığını verdiği öğrenildi.

  Anneyle babası hastanelik

  Kızlarının öldürüldüğünü öğrenen kanser hastası Aynur Timur (59) ve Nihat Timur (60) fenalaşarak Marmaris Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ayrıca Yusuf Aydoğan’ın yakınları da haberi duyunca otele geldi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı