Ege Haberleri

  Yarış çoşkusu tam gaz

  Hürriyet Haber
  22.08.2015 - 10:18 | Son Güncelleme:

  PEGASUS Airlines Surf Sound Spor ve Müzik Festivali’nin 5’inci gününde yarış coşkusu devam etti.

  Alaçatı klasiği haline gelen Pegasus Airlines Surf & Sound Spor ve Müzik Festivali kapsamında dünyanın en hızlı windsurfçülerini ağırlayan Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası’nın beşinci günü nefes kesen yarışlara sahne oldu. Kadınlarda güne lider başlayan Fulya Ünlü, yaşadığı talihsizliklerin ardından 3’üncü sıraya gerilerken, zirve Fransız Marion Mortefon’un oldu. İkinci sıraya da Lena Erdil yerleşti. Geçen yılın dünya şampiyonu Fransız Delphine Cousin (Fransa) ise 4’üncülük ile yetindi.

  Erkeklerde lider değişmedi. Marion Mortefon’un ağabeyi Pierre Mortefon zirvedeki yerini korudu. Mortefon’u İtalyan Matteo Iachino ve Tristan Algret (Guadalup) takip etti. Bora Kozanoğlu ise 13’üncü sırada kendisine yer buldu.

  33 ülkeden 64 erkek, 31 kadın sporcunun kayıt yaptırdığı turnuvada bu yıl erkeklerde 25, kadınlarda ise 12 farklı ülkeden sporcu mücadele ediyor. Organizasyona 13‘ü erkek, 11’i kadın olmak üzere toplam 24 windsurf’çü veren Türkiye’yi; 10’u erkek, 5’i bayan olmak üzere 15 sporcu ile temsil edilen Fransa takip ediyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı