Ege Haberleri

  Yardım gerekenlere elden ele projesi

  Oktay ÇAYIRLI / MİLAS, (DHA)
  24.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Milas İlçesi’nde, Belediye tarafından başlatılan "Elden Ele Projesi" ile yardıma muhtaç insanların sıkıntıları giderilecek.

  İkinci el elbise ve eşyaları toplayacak olan belediye, Vergi Dairesi karşısında bulunan eski destek hizmetleri binasında açacağı mağazayla ihtiyaç sahiplerine ulaşacak.

  CHP’li Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yaptığı açıklamada, gönüllülük esasına dayanan projenin bayanlar ve muhtarlar aracılığıyla yürütüleceğini, yardımseverlerle ihtiyaç sahibi insanlar arasında köprü kurulacağını ve toplumsal dayanışma duygusunun gelişimine katkıda bulunulacağını söyledi. Kullanılabilir durumda olan ikinci el eşya ve kıyafetlerin her hafta Pazartesi günü belediye ekibi tarafından talepte bulunan adreslerden toplanacağını kaydeden Tokat, "Alım gücünün iyiden iyiye düştüğü günümüz şartlarında dar gelirli ailelere destek olmak hedefimizdir. Dar gelirli ailelerimiz ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekerken, bazı ailelerimiz ise kullanım fazlası eşyaların değerlendirilmesi konusunda muhatap bulamamaktadır. Amacımız ihtiyacı olanlarla, yardımsever ailelere aracılık yapmak suretiyle her iki tarafın da sorununa çözüm yolu bulmaktır. Toplanan eşyaların temizlik ve kullanılabilirlik durumları göz önünde bulundurularak tasnifi yapılacak, uygun olmayanlar imha edilecektir. Belli bir düzen içerisinde yerleştirilen eşyalar, dağıtıma hazır hale getirilecek. Projeden, belediyemizden aceze yardımı alanlar ve ihtiyaçları doğrultusunda muhtaçlıklarını kanıtlayanlar yararlanabilecektir" dedi. Eski destek hizmetleri binasının "Sosyal Yardım Merkezi" olarak hizmet vereceğini bildiren Tokat, projenin öğrenciler için de büyük bir fırsat olacağını söyledi. Tokat, "İlçemize eğitim görmek için gelen ve evde ikamet edecek olan öğrencilerimiz, Sosyal Yardım Merkezi’ne belgeleriyle geldikleri takdirde mutfak ve ev için gerekli ihtiyaçlarını gidermiş olacaklar" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı