Ege Haberleri

  Yardım etti canından oldu

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  11.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İşitme ve konuşma engelli Orhan Baran, parasının olmadığını söyleyip yardım istediği için evine aldığı İsmail Danagüden tarafından gasp edildikten sonra öldürüldü.

  İNSANIN kanını donduran olay İzmir’in’in Hatay semtinde, meydana gelen olayda, işitme ve konuşma engelli Orhan Baran (45), kendisi gibi özürlü olan arkadaşı A.T.’nin evinde ölü olarak bulundu. Araştırma başlatan polis ekipleri, Baran’ın boğularak öldürüldüğünü belirledi. Baran’ın, en son İsmail Danagüden’le (22) görüldüğünü tespit eden ekipler, takip başlattı. Polis, iki gün önce de bir arkadaşının evinden hırsızlık yapan Danagüden’in, gidebileceği tüm yerlerde önlem aldı.

  Parkta yakalandı

  Takip edildiğinden habersiz olarak Baran’la tanıştığı Konak İskelesi yanındaki parka gelip dolaşmaya başlayan katil zanlısı, polislerce yakalandı. Gözaltına alınan genç, sorgusunda suçunu itiraf etti. Cinayeti tüm ayrıntılarıyla anlatan İsmail Danagüden, bir süre önce çalıştığı işyerinden çıkartıldıktan sonra parklarda yaşamaya başladadığını, bu sırada arkadaşının evinden hırsızlık yaparak kaçtığını anlattı. Danagüden, daha sonra ise, olay günü Orhan Baran’la tanıştığını durumunu anlatınca kendisini evine davet ettiğini, evde yalnız bulundukları sırada da onu boğarak öldürdükten sonra cep telefonunun aldığını söyledi.

  Hayat doluydu

  İşitme ve konuşma engelli Orhan Baran’ın, hayat dolu bir insan olduğu öğrenildi. İsmail Danagüden, hırsızlık ve cinayeti işlemesindeki tek nedenin maddi durumunun kötülüğü olduğunu ileri sürdü. İşlemlerin ardından adliyeye sevkedilen zanlı, tutuklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı