Ege Haberleri

  Yangın havuzlarında boyalı önlem

  Fatih DALDAL/ÇANAKKALE, (DHA)
  10.08.2015 - 01:18 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE’nin Bayramiç İlçesi’ndeki 9 yangın söndürme havuzuna, serinlemek için girilmesini önlemek için kırmızı boya dökülerek önlem alındı.

  Bayramiç Orman İşletme Müdürlüğü, bir süre önce, Kazdağları’nın eteklerindeki, olası orman yangınlara zamanında müdahale için yaptırılan 9 yangın söndürme havuzu etrafını tel örgülerle çevirip, burada suya girilmesinin tehlikeli olduğununu belirten uyarı levhaları astı. Ancak, buna rağmen bazı köylülerin serinlemek için suya girmesi, sürülerini havuzlara sokmasına engel olamadı. Bunun üzerine söndürme havuzlarına kırmızı boya dökülerek önlem alındı. Boya nedeniyle söndürme havuzlarının suyu kan kırmızı bir renge dönüştü. Caydırıcı olması için böyle bir önlem aldıklarını belirten Bayramiç Orman İşletme Müdür Vekili Yücel Mardin, "Bölge müdürlüğümüz tarafından bazı yangın havuzlarında boğulma gibi üzücü olaylar yaşandığı için böyle bir yöntem uygulanmasını istendi. Yangın havuzlarına girilmesinin pek çok sakıncası var. Bu nedenle hiçbir sebeble bu havuzlara girilmemeli" dedi.

  Geçen 19 Temmuz’da, Balıkesir’in Dursunbey İlçesi’nde 17 yaşındaki Adil Karabulut ve 18 yaşındaki Mehmet Kaan Yılmaz serinlemek için girdikleri yangın söndürme havuzunda boğularak ölmüştü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı