Ege Haberleri

  VW parçaları da Olgun Çelik’ten

  M. Hakkı ÖZBAYIR, (DHA)
  10.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  67 yıllık deneyimi ile otomotiv yan sanayinin lider kuruluşlarından olan Olgun Çelik, Alman otomotiv devi Volkswagen’in Avrupa’da üretilecek tüm amarok araçların yaprak yay imalatını yapacak.

  Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki faaliyet gösteren Olgun Çelik, Alman otomotiv devi Volkswagen’in Avrupa’da üretilecek tüm amarok araçlarının tedarikçisi oldu.
  67 yıllık deneyimi ile otomotiv yan sanayinin lider kuruluşlarından olan Olgun Çelik, başarılarına bir yenisini ekledi. 1945 yılında kurulan şirket, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki iki fabrikasında otomotiv ana sanayileri için hafif, orta, ağır ticari araçlarda kullanılan ve bir güvenlik aksamı olan yaprak yay üretimi yapıyor. Daimler, Ford, Volvo, Isuzu, BMC, Mitsubishi ve Iveco gibi dünyanın en tanınmış küresel ana sanayilerinin tasarım ortağı ve tedarikçisi olan Olgun Çelik, Ar-Ge çalışmalarına verdiği önemi de 2010 yılında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Ar-Ge Merkezi unvanını alarak kanıtladı. Firma, Volkswagen’in de tedarikçisi olarak Türk ekonomisinin lokomotif sektörü olan otomotivde bir adım öne çıktı. Firma ve Türk otomotiv sektörü adına gurur duyduklarını kaydeden Olgun Çelik Genel Müdürü Ahmet Kanbolat, hedeflerinin çok daha büyük başarılara imza atmak olduğunu söyledi. Kanbolat, başarılarının tesadüf değil, tüm ekibin sıkı çalışması sonucu olduğunu da kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı