Ege Haberleri

  Vurma oğlum diye çok yalvardı

  Yaşar ANTER /BODRUM (DHA)
  14.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Avukat Tansel Araz’ı 6 bıçak darbesiyle öldüren su tesisatçısı Hasan Kandemir korkunç cinayeti soğukkanlılıkla anlatı.

  MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Gümüşlük Beldesi’nde yalnız yaşayan avukat Tansel Araz’ı (62) 6 bıçak darbesiyle öldüren su tesisatçısı Hasan Kandemir (29) tutuklandı. Bodrum’un Gümüşlük Beldesi’ne bağlı Karakaya Mahallesi Dere Sokak’taki villasında köpeği ile birlikte yaşayan kadın avukat Tansel Araz’ı, feci şekilde darp edip ekmek bıçağıyla iki kez kalbinden, üç kez karnından, bir kez de sırtından bıçaklayarak öldüren, sonrasında da kaldığı apartta uyurken bulunan su tesisatçısı Hasan Kandemir, sorgusunun tamamlanmasıyla hakim karşısına çıktı.

  Ne yaptığımı bilmiyordum

  Kandemir, “Tansel teyze beni birkaç kez daha tamir için eve çağırmıştı. Yaptığım yerler yeniden bozulunca kızdı, tartıştık. Bana ‘vurma yapma oğlum’ diye çok yalvardı, ancak şeytana uydum. Ne yaptığımı bilmiyorum, annem yaşındaki kadını öldürdüğüm için pişmanım. Öldürmek için değil korkutmak için bıçağı savurmuştum” dedi.

  Alkollüydüm

  Hasan Kandemir, 8 saat süren duruşmanın ardından tutuklandı. Kandemir, ifadesinde, olay gecesi aşırı derece alkollü olduğunu ve uyuşturucu hap kullandığını itiraf etti.

  3 yıl önce Bodrum’a yerleşti

  Uzun süre Balıkesir Barosu’na kayıtlı çalıştıktan sonra 3 yıl önce Bodrum’a yerleştiği öğrenilen Tansel Araz’ın cenazesi toprağa verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı