GeriEge Volkan Severcan '2015 Tiyatro Bildirisi'ni okudu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Volkan Severcan '2015 Tiyatro Bildirisi'ni okudu

Volkan Severcan '2015 Tiyatro Bildirisi'ni okudu
refid:28581515 ilişkili resim dosyası

İZMİR'in Aliağa İlçe Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte; 27 Mart Dünya Tiyatro Günü için birbirinden ünlü oyuncuların sahne aldığı 'Abim Geldi' adlı komedi türündeki oyun sahneye konuldu. Keyifle izlenen oyunda, izleyiciler kahkahaya boğuldu.

İlçe belediyesinin kültür ve sanat faaliyetleri kapsamında; yönetmenliğini Bora Severcan'ın yaptığı, Bekir Aksoy, Melda Gür, Volkan Severcan, Pelin Akil, Yeliz Şar ve Seyhan Şaşko gibi ünlü oyuncuların rol aldığı 'Abim Geldi' adlı iki perdelik komedi oyun Aliağalı tiyatro severlere sunuldu.

Oyun öncesinde uluslararası 2015 dünya tiyatro bildirisi okundu. Bildiriyi okuyan ünlü oyuncu Volkan Severcan, tiyatronun insan yaşamındaki önemine vurgu yaptı. Dünya tiyatro bildirisini her yıl farklı bir ülkeden farklı bir sanatçının hazırladığını belirten Severcan, bu yıl ki bildiriyi Polonyalı yönetmen Krzysztof Warlikowski'nin kaleme aldığını belirterek, "Tiyatronun gerçek ustalarını bulmanın en kolay yolu onları sahnenin çok uzaklarında aramaktır. Genelde öyleleri tiyatronun gelenek kalıbı sürdüren ve klişe kopyalayan bir makine gibi kullanılmasıyla ilgilenmezler hiç. Onlar atan nabzın peşindedirler; gösteri salonlarının ve şu ya da bu dünyayı kopyalama derdindeki insan yığınlarının açığından geçmeye yatkın canlı akımları ararlar. Biz seyircilerle tartışmaya ve yüzeyin altında kabaran duygulara odaklanmış dünyalar yaratacak yerde, mevcudu kopyalama yoluna gidiyoruz. Oysa gizli coşkuları tiyatro kadar başarıyla dışa vuran başka bir şey yoktur" dedi.

Volkan Severcan 2015 Tiyatro Bildirisini okudu


Ardından sergilenen iki perdelik oyunda Tansu isimli yakışıklı bir gencin başından geçen komik anlar, izleyiciyi kahkahaya boğdu. Usta oyuncuların performansı, dakikalarca ayakta alkışlandı. Oyunun bitiminde sahneye gelen Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, kutladığı oyunculara çiçek verdi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle