Ege Haberleri

  VOB'dan çocuklar için 2.4 milyon TL

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  14.09.2012 - 17:27 | Son Güncelleme:

  KORUNMAYA muhtaç küçüklerin yuvası olan ancak uzun yıllardır faaliyette olmayan Urla Barbaros Çocuk Köyü’nün yeniden çocuk sesleriyle çınlaması için Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk) ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası (VOB) el sıkıştı.  VOB’un, Koruncuk Vakfı’na üç yıl boyunca 800’er bin TL’lik destek sunmasını öngören protokol, İzmir Ticaret Borsası Meclis Salonu’nda imzalandı. Anlaşma uyarınca Barbaros Çocuk Köyü 2013’te yeniden hizmete girecek ve 100 civarında çocuk yaşayacak. Köy, bu yıl hayatını kaybeden ünlü oyuncu ve senarist Meral Okay’a atfedilecek.
  Şeker Ağa duygulandırdı
  VOB Başkanı Işınsu Kestelli ile Koruncuk Vakfı Başkanı Mehmet Pınar Aran arasında imzalanan imza törenine, vakfın destekçisi olan ve Muhteşem Yüzyıl dizisinde ‘Şeker Ağa’ karakterini canlandıran Yüksel Ünal’ın duygulu konuşması damga vurdu. İzmir’de polis olarak görev yapan abisinin bir anısını anlatan Ünal, “Abim bir gün bir mitingde üst aramasıyla görevlendiriliyor. Uzaktan üç çocuk geliyor. Görüntülerine baktığınızda biraz şüphe uyandırıyor. Abim, çocuğun üstünü aramak için kollarını açtığında çocuk ona sarılıyor. Yani abim onun üzerinde bomba ararken, o çocuk ona sarılıyor. Tabii abim de çok duygulanıyor” derken gözyaşlarını tutamadı, sesinin titremesine engel olamadı.
  2.4 milyonluk destek
  Öte yandan, toplamda Koruncuk Vakfı’na 2.4 milyon TL’lik destek verecek olan VOB adına konuşan Işınsu Kestelli ise iş dünyasında duygusal başarının, insana, kente ve ülkeye yaptıkları katkıyla ölçüldüğüne inandıklarını vurguladı. Kestelli, “Beşinci yılını dolduran küresel kriz, kapitalizmin vahşi yüzünün insanlığa ne kadar büyük zarar verdiğini bir kez daha ortaya koydu. İş dünyasının, toplumun geniş kesimleriyle işbirliğine gitmesinin, toplumun gelişimine katkıda bulunmasının önemi giderek artıyor. Bu nedenle dünyada ve Türkiye’de gittikçe daha çok kurum ve şirket, sosyal sorumluluk konusunda önemli adımlar atıyor. VOB olarak biz de insanımıza dokunan bir sosyal sorumluluk projesi için uzun süre uğraş verdik” dedi.
  İlk hedeflerinin misyonlarına uygun olarak, mevsimsel tarım işçilerinin yaşam şartlarının iyileştirilmesine dönük bir proje olduğunu hatırlatan Işınsu Kestelli, ancak bu konudaki zorlu şartların kendilerini başka arayışa ittiğini dile getirdi.
  Vakıf Başkanı Mehmet Pınar Aran da her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme, sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence imkanlarından yararlanma, çağdaş eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme hakkını olduğunu vurgulayarak, ekledi: “Vakfımıza bugüne kadar tek seferde yapılan en büyük bağışa imza atan VOB’a bu yolda verdiği büyük katkı için şükranlarımızı sunuyoruz.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı