Ege Haberleri

  Vikipack’ten yatırım hamlesi

  Mete Tamer OMUR / HÜRRİYET
  26.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Viking Temizlik ve Kozmetik A.Ş.’nin yan kuruluşu olan Vikipack Plastik ve Kimya, makine parkuruna 1 milyon Euro’luk yatırım yaptı. Üretim kapasitesi yüzde 35 artacak.

  Mart ayı itibariyle Vikipack Plastik Ltd. Şti. olan unvanını Vikipack Plastik ve Kimya Sananayi Ticaret A.Ş. olarak değiştiren firma, istikrarlı büyüme stratejisi izliyor. Vikipack Genel Müdürü Aymer Yalçınkaya, 2006’dan beri Kemalpaşa’da bulunan tesiste modern plastik şişirme makineleriyle, plastik şişirme ve enjeksiyon konusunda sektörde faaliyet yürüttüklerini aktardı. Bu yıl yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi veren Yalçınkaya, “Vikipack, 2012 büyüme hedefleri dahilinde PE ve PET makineleri sipariş etmiştik. PE grubu için 640 bin Euro değerinde ve 190 kg/saat kapasiteye sahip makinenin kurulumunu tamamladık, üretime başladık. Yeni makinenin devreye girmesiyle birlikte üretim kapasitemiz yüzde 30 arttı. Böylece, PE ambalaj üretim kapasitemiz 2 bin 600 ton/yıla çıktı” dedi.

  Kapasite % 35 artacak

  PET grubu için de 460 bin Euro değerinde makine aldıklarını ifade eden Aymer Yalçınkaya, “Bu makinemiz de bu ay sonunda devreye girecek. Bu ambalaj grubunda yüzde 60’lık kapasite artışı sağlayacağız ve yıllık 480 tona ulaşacağız. Yeni yatırımlarımızla genel üretim kapasitemizde toplam yüzde 35’lik artış sağlamış olacağız” diye konuştu.
  Üretim standartları doğrultusunda her türlü donanıma sahip plastik test laboratuvarının bünyelerinden bulunduğunu söyleyen Yalçınkaya, talep halinde kalıp tasarımlarını ve kalıplama işlemlerini gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı