Ege Haberleri

  Ve kaçış başladı

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  29.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sözleşmesi devam eden iki futbolcu, yaklaşık 300 bin TL tutarındaki alacaklarının ödenmesi için kulübe ihtarname gönderdi. Söz konusu rakam 30 gün içinde yatırılmadığı ya da anlaşma sağlanmadığı takdirde iki oyuncu da bedelsiz serbest kalacak.

  SÜPER Lig hedefinden şaşarak bir kez daha borç yükü ve sıkıntılarla baş başa kalan Altay’da Yiğitcan ve Yüksel, alacakları nedeniyle serbest kalmak için Futbol Federasyonu’na başvuran ilk futbolcular oldu. Siyah-beyazlı ekiple bir yıl daha mukavelesi bulunan Yiğitcan ile 2012 yılına kadar sözleşmesi devam eden Yüksel’in, toplam 300 bin TL civarındaki alacağı nedeniyle federasyon kanalıyla kulübe ihtarname çektiği, 30 gün içinde paranın ödenmemesi ya da anlaşma sağlanmaması durumunda serbest kalacağı ifade edildi.

  Pek çok kulüp istiyor
  ? İzmir temsilcisine 2008-2009 sezonunun ortasında İstanbul BŞB’den gelen ve oynadığı futbolla Süper Lig kulüplerinin listesine giren Yiğitcan, önceki sezon da lig biter bitmez Federasyon’a başvurmuştu. Geride bıraktığımız sezonun ikinci yarısında boyun fıtığı nedeniyle kariyeri bitme noktasına gelen, ancak daha sonra fizik tedaviyle sahalara dönen 26 yaşındaki savunma oyuncusu, Altay’ın yasal süre içinde ödeme yapmaması halinde bonservis bedeli olmadan istediği takıma gidebilecek.

  Konuşmaz ‘Normal’ dedi
  ? Altay’da görev süresi 11 gün sonra bitecek olan Başkan Niyazi Konuşmaz, iki futbolcunun başvurularına üzüldüğünü, ancak şaşırmadığını belirterek, “Yiğitcan ve Yüksel ilk başvuranlar oldu. Bunun gerisi de gelecek. Her iki oyuncu da doğal olarak, ‘Koca bir sene sıkıntı çektim, bekledim’ diyor. Geçen yıl göreve geldiğim ilk gün Yiğitcan’ın serbest kalmak için yaptığı başvuru dosyası önüme gelmişti. 128 bin TL’yi ödeyip, oyuncuyu takımda tutmuştum. Bakalım bu sefer benim gibi biri çıkacak mı?” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı