Ege Haberleri

  Varoş çocuklarına en renkli bayram

  Hürriyet Haber
  04.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de bir dönem terör olaylarıyla gündeme gelen Gültepe ve Çimentepe’de çocuklar artık umut ve kardeşlik şarkıları söylüyor, varoşların dışındaki dünya ile kucaklaşıyor.

  Çimentepe ve Gültepe’de doğup büyüyen, okul ve ev arasında sürüp giden yaşamlarına renk katma şansı olmayan varoş çocuklarına, İzmir Konak Belediyesi insani bir proje ile renk kattı.Eğlence merkezinin keyfini çıkardılar Gültepeli çocuklar yaşamlarında ilk kez bir eğlence merkezinde doyasıya eğlendi. Çimentepe ve Gültepe mahallelerinde doğup büyüyen okul ve ev arasında sürüp giden yaşamlarına Konak Belediyesi’nin gerçekleştirdiği etkinlik ile renk katıldığını belirten çocuklar evlerine mutlu döndüler. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’ın okul ziyaretleri sırasında gündeme gelen eğlence merkezi gezisi kısa sürede yaşama geçirildi. Okullarından alınan çocuklar Balçova’da Tepeline Eğlence Merkezi’ne götürüldü. Burada gönüllerince oynayan ve diledikleri gibi kahkaha atan çocuklar bir gün bile olsa doyasıya eğlendiler.
  Başkana teşekkür ettiler
  Öğretmenlerinin gözetiminde günlerini eğlence merkezinde geçiren çocuklar, kendilerine fırsat yaratan ve ilk kez bir eğlence merkezine gelmelerini sağlayan Başkan Tartan’a teşekkür etti. Çocuklara olan sevgisiyle bilinen Başkan Tartan yürütülen projeler, yaşama geçirilen etkinlikler, kültür ve sanat çalışmaları, ödüllü müzeler, geziler, spora yapılan yatırımlar, kurslar ve yeni oluşturulan izci gruplarıyla İzmir’de çocuk dostu bir oluşumun yapı taşlarını sağlamlaştırdıklarını belirtti. Çocuk dostu Konak yarattıklarını vurgulayan Başkan Tartan, “Hiçbir ayırım yapmadan tüm çocuklarımıza sahip çıkıyoruz. Onların mutluğu çok önemli. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı sosyal alanlarda da mutlu ediyoruz. Onları sevgimizle de mutlu etmek için elimizden geleni yapmaya özen gösteriyoruz. Çocuklarımıza bir gün de olsa bu keyfi yaşattığımız için çok mutluyuz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı