Ege Haberleri

  Vapurda kitap okuyanlara sürpriz

  İZMİR, (DHA)
  31.03.2016 - 11:39 | Son Güncelleme:

  KONAK-Karşıyaka vapuruyla seyahat edenler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kütüphane Haftası sürprizi ile karşılaştı. Yolculukta kitap okuyan vatandaşlara alkışlar eşliğinde yeni bir kitap ile üzerinde "Ben okuyorum ya sen" yazılı kokartlar hediye edildi.

  Vapurda kitap okuyanlara sürpriz

  Kitap okumayı özendirmek amacıyla okullara kitap seti armağan eden, cezaevleri ile Doğu ve Güneydoğu’daki öğrencilere binlerce kitap gönderen İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3 Nisan’a kadar sürecek Kütüphane Haftası için de bir etkinlik hazırladı. Üniversite öğrencilerinden oluşan İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Gönüllü Takımı, vapur yolculuğu sırasında kitap okuyan vatandaşlara yeni bir kitap hediye etti. Bu sürpriz yolcuların büyük beğenisini topladı.

  Vapurda kitap okuyanlara sürpriz

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve üzerinde "Ben okuyorum ya sen" yazan kokartı kitap dostlarına takan Gönüllü Takımı, hediye kitapları da alkışlar eşliğinde verdi. Gönüllüler, Çakabey gemisinin kitap okumayı çok seven kaptanı Barış Temel’i de kaptan köşkünde ziyaret etti.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kitap okumayı özendirmek amacıyla düzenlediği bu etkinliği çok beğendiklerini söyleyen kitap dostları, herkesi bol bol kitap okumaya davet etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gönüllü Takımı, 3 Nisan’a kadar sürecek Kütüphane Haftası boyunca vapurlarda kitap okuyan vatandaşlara sürpriz kitap hediye edecek ve onları İzmir Büyükşehir Belediyesi Kütüphanesi’ne üye yapacak. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN anaokullarında Çağdaş Drama Derneği işbirliği ile çocuklarla kitap okuma aktivitesi gerçekleştirilecek.


  Etiketler: Konak

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı