Ege Haberleri

  Vali Bergamalıları kabul etmedi

  Hürriyet Haber
  27.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SİYANÜRLÜ altın uygulamasına karşı yaptıkları eylemlerle Türkiye'nin gündemine oturan Bergamalı köylüler, bu kez de Atatürk Müzesi önünde küreselleşmeye karşı basın açıklaması yaptı. Haklarında yasadışı örgüt kurma suçlaması olduğunu belirten Bergama Köylüleri Sözcüsü Oktay Konyar, ‘‘Örgütümüzün adı Türkiye Cumhuriyeti'dir. Liderimiz de Atatürk’’ dedi.

  DAHA sonra Konak Meydanı'na yürüyüşe geçen Bergamalılar, aralarında 5 kişilik bir grup belirleyerek Vali Alaaddin Yüksel ile görüşmek istedi. Valilik makamında bekleyen Bergama köylülerinin görüşme teklifi kabul edilmedi. Oktay Konyar, yanlarında getirdikleri Atatürk'ün Söylev'ini Vali Alaaddin Yüksel'in kapısına asarak, Vilayet binasından ayrıldı.

  VALİ Yüksel'in kendilerini geri çeviren ilk Vali olduğunu belirten Oktay Konyar, ‘‘Bugüne kadar Türkiye'nin heryerine gittik. Bizi geri çeviren olmadı. Köylü milletin efendisidir. Valimize Nutuk'u okumasını tavsiye ediyoruz. Öğreneceği çok şey var. Atatürk'ün düşünceleri beyninde, kitabı da elimizdedir’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı