Ege Haberleri

  Uzun ömürlüler ilçesinde ilkler

  Şevket ALTINAYAR, (DHA)
  04.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Halkının uzun yaşamasıyla dikkat çeken Nazilli’de proje geliştiriliyor. Yaşlılar kayıt altına alınacak, sağlık taraması yapılacak. Ayrıca, yaşlı ve alzheimer hastası için özel merkezler oluşturulacak.

  Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, 140 binlik ilçe nüfusunun 32 bininin 60 yaş ve üzerinde olduğunu belirtti, "Uzun yaşam konusunda cazibe merkezi olacak Nazilli’ye dünyanın her yerinden insan akın edecek. Nazilli’nin havasını koklayabilmek, toprağına basabilmek için özel ilgi duyacaklar" dedi.

  Yaşlıları izleme

  Yaşlı bakım merkezi kurmak için proje hazırladıklarını belirten Yıldız, "60 yaşından büyük herkese, evine giderek ulaşmaya çalışacağız. Bilgisayara kaydedip izleyeceğiz. Doktor ve sağlık ekiplerimiz tarama yapacaklar. Bu projemiz hem köylerde, hem de şehirlerde hayata geçecek" diye konuştu.

  Çok özel merkez

  Alzheimer hastaları için de özel merkez kuracaklarını açıklayan Yıldız, şöyle konuştu: "Tedavisi henüz bulunamayan alzheimer hastaları merkezimize gelecek. Bakımlarını, temizliklerini yapıp eğitim vereceğiz. Akşamları da servisle evlerine teslim edeceğiz."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı