Ege Haberleri

  Uyuyan Barış çok korkuttu

  Yaşar ANTER, (DHA)
  31.01.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum’da arkadaşlarıyla sokakta oynarken ortadan kaybolan altı yaşındaki Barış Can Şipal yüzünden ortalık ayağa kalktı.

  BODRUM’da Arzu (33) ve Bilal (57) Şipal’in oğlu Barış Can (6) saat 08.00’de arkadaşlarıyla oynamak için dışarı çıktı. Bir süre sonra Arzu Şipal, oğlunu sokakta göremeyince aramaya başladı. Gidebileceği tüm yerlere bakan Arzu Sipal, bulamayınca kaçırılmış olabileceğinden şüphelenerek, eşiyle Emniyet Müdürlüğü, ardından da İlçe Jandarma Komutanlığı’na başvurdu.
  Şipal çifti, belediyeye hoparlörlerinden de çocukları için kayıp anonsu yaptırdı. Park, yeşil alan, alışveriş merkezleri, plajlar ve otogarda arama çalışması başladı, MOBESE görüntüleri incelendi. İtfaiye kuyuları aradı. Herkes seferber oldu, ancak çocuk bulunamadı.
  Havanın kararmamasına rağmen Emniyet Müdürü Niyazi Turgay’ın talimatıya arama sürdürüldü. Çocuklarından haber alamayınca sinir krizi geçiren kasaplık yapan anne ve baba güçlükle sakinleştirilebildi.
  Uykulu gözlerle geldi
  Polisler saat 23.00’de Barış Can’ı evlerinin yakınında karşılarında buluverdi. Çocuk, “Arkadaşımın evinde oynadık. Sonra uyuduk” deyince polisler eve gitti. Evdeki Süleyman Sayman (20) polislere şunları söyledi:
  “Spor salonundaki işimden geç geldim. Evde, iki kardeşimle Barış Can vardı. Annem ve babam Aydın’a gitmişti. Kız kardeşim Ayşe ile Barış Can, sokakta oynarken yağmur başlamış. Bunun üzerine eve gelip oynamışlar, yemek yemişler, öğleden sonra da uyumuşlar. Eve geldiğimde ailesinin haberi olduğunu düşünerek, uyandırmadım. Arandığından haberim yoktu. Uyanınca, ‘Eve gidiyorum’ deyip, çıktı. Arkasından baktığımda da polisleri gördüm.”
  Sevinç gözyaşı döktüler
  Barış Can sağlık kontrolünden sonra, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülerek ailesine teslim edildi. Bir çocukları daha olan Şipal çifti, sevinç gözyaşı döktü. Arzu Şipal, “Onu bir daha asla gözümün önünden ayırmayacağım” dedi.
  Emniyet Müdürü Niyazi Turgay, “Bu yaştaki çocuğun sokakta yalnız başına oynaması doğru değil. Tedbiri baştan alın. Etrafınızda şüpheli kişiler gördüğünüzde mutlaka 155 Polis İmdat ihbar hattına bildirin” dedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı